Ambasadorky testovaly VIP MAMI Quattro

VIP MAMI Quattro Happy Baby ambasadorky

Dostatečný přísun vitamínů a minerálů je důležitý nejen v těhotenství, ale také v době kojení. Kojení je tím nejlepším způsobem výživy novorozence. V mateřském mléce předáváte svému miminku velké množství důležitých živin, které pak vašemu organismu mohou chybět. Právě testovaný doplněk stravy VIP MAMI Quattro je určený i pro náročné období kojení a obsahuje komplex vitamínů a minerálů, laktobacily, omega – 3 mastné kyseliny a zázvor. Udržení stále skvělé kondice a dostatku energie, abyste mohla naplno pečovat o své miminko, je v tomto období přeci jen zásadní. 

Správná výživa při kojení

Důvodů, proč kojit a dbát na správnou výživu (snad ještě více než v období těhotenství), je hodně. Vaše malé miminko je v tuto chvíli odkázáno jen na vás. To, jak se stravujete tedy přímo ovlivňuje trávení a vývoj imunity vašeho dítěte. Zdravá výživa s dostatkem vitamínů a minerálů by tak měla být v tomto náročném období prioritou.

Stravování v období kojení je opředeno mnoha mýty

Na internetu i v knihách najdete velké množství doporučení, obvykle protichůdných 😊, které vám budou říkat, co byste měla a neměla jíst. Základem je dostatek tekutin, vitamínů, bílkovin a energie. Nesnažte se hned shazovat nabrané kilogramy. Redukčním režimem sice přijdete o nadbytečná kila, ale také energii. Kojení je totiž velmi energeticky náročná činnost. Pokud kojíte, měl by váš jídelníček obsahovat cca o 300–500 kcal denně více.

Co chybí kojícím ženám?

Obecně se všechny cenné živiny, vitamíny a minerální látky koncentrují do mateřského mléka. Nezapomínejte doplňovat prospěšné tuky, zejména omega-3. Zařazujte do jídelníčku pravidelně řepkový olej a mořské ryby. Ohlídejte si také dostatečný přísun kyseliny listové, železa, vitaminu D, vápníku, zinku, jodu a vitaminu skupiny B. Jezte zakysané mléčné výrobky, libové maso, vejce a luštěniny. Luštěniny jsou často zatracované kvůli nadýmání. Bez obav si můžete dopřát např. červenou čočku. Nezapomínejte ani na zeleninu (3–5 porcí denně) a dostatečný pitný režim.

Může se stát, že některé potraviny budou vašemu miminku způsobovat bolesti bříška a je možné, že je budete muset omezovat, či úplně vynechávat. Proto ani při kojení nezapomínejte na vhodné doplňky stravy. Dodají vašemu tělu vše, co potřebuje. Budete mít dostatek energie a síly, abyste se mohla naplno věnovat miminku.

Co konkrétně maminky testovaly? VIP MAMI Quattro

Doplněk stravy VIP MAMI Quattro obsahuje laktobacily, zázvor, omega – 3 mastné kyseliny (=MK) a komplex vitamínů a minerálů včetně kyseliny listové. Lactobacily jsou bakterie, které se přirozeně vyskytují v trávícím a urogenitálním traktu člověka. Složení stravy má zásadní vliv na rozmanitost prostředí ve střevech, a tím pádem také na imunitu Vaši i Vašeho miminka. Denní příjem minimálně 250 mg omega – 3 MK EPA a DHA podpoří správný vývoj mozku a zraku kojeného miminka. Pro Vás jsou omega – 3 MK důležité, protože mimo jiné podporují správnou činnost Vašeho srdce a mozku, opět při minimální, příjmu 250 mg. VIP MAMI Quattro obsahuje 55 mg EPA a 250 mg DHA omega – 3 MK.

Věděla jste, že doporučený denní příjem DHA (jedna z omega – 3 MK) pro kojící ženy činní 300 mg? Z dat monitoringu dietární expozice v ČR však plyne, že ženy ve věku 18 – 40 roků konzumují v průměru necelá 2% doporučené denní dávky, a to 5 mg, přitom 95% žen v této kategorii nepřesáhne denní přívod ve výši 20 mg.

VIP MAMI Quattro Happy Baby ambasadorky

Prohlédněte si v naší infografice recenze maminek

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

 

 

VIP MAMI Quattro Happy Baby ambasadorky

VIP MAMI Quattro Happy Baby ambasadorky

Všech 100 maminek, které se zapojilo do našeho testování odvedlo skvělou práci a díky svému testování pomohlo i mnoha dalším maminkám. Děkujeme!

Jaké jsou vaše zkušenosti s doplňky stravy? Připojte se do naší uzavřené skupinky maminek maminek na Facebooku a zeptejte se na další recenze maminek.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě