Ambasadorky 2020 testovaly – Apotheke těhotenský čaj

těhotná pije čaj

Šálek horkého čaje zahřeje, uleví po náročném dni a navodí příjemné pocity před spaním. Mnoho z nás si bez něj nedokáže představit začátek dne. V těhotenství ženy často váhají, zda si svůj oblíbený čaj mohou dopřát. Apotheke těhotenský čaj je bezpečnou volbou pro všechny nastávající maminky.

Lékaři nedoporučují nastávajícím maminkám konzumaci nápojů s vysokým obsahem kofeinuJeho účinky negativně působí nejen na miminko, ale také na samotnou těhotnou ženu.  

Řada klinických studií prokázala, že nadměrná konzumace kofeinu během těhotenství může mít vliv na porodní hmotnost plodu. Kofein je v organismu rychle vstřebáván. K jeho odbourání je potřeba speciální enzymový systém, který v placentě nenajdete. 

Nápoje z kofeinem navíc způsobují časté močení a zatěžují nadledviny a játra těhotných žen.  

Jaké čaje zvolit v těhotenství 

V těhotenství vybírejte čaje určené těhotným ženám. Bez obav si můžete dopřát také bylinkové čaje. Pozor dejte jen na třezalku, ženšen, řebříček, pelyněk a lékořici. Ideální volbou je šípkový čaj, který dodá tělu potřebný vitamín C a podpoří namáhaný imunitní systém.  

Nebojte se ani oblíbeného Rooibosu. Obsahuje vápník, hořčík a mnoho antioxidantů, a přitom má jen minimum kofeinu. Navíc pozitivně ovlivňuje trávení. Výtečně chutná s mlékem a medem.  

Vyhněte se čajům s vysokým obsahem kofeinu. Patří mezi ně oolong, zelený a černý čaj. Ty obsahují až 50 mg kofeinu na šálek. Stačí vypít 4 šálky denně a dostanete do těla více než 200 mg kofeinu, což je maximální povolené množství pro těhotné ženy. 

Skvělou volbou je Apotheke těhotenský čaj, který je navíc v BIO kvalitě.

Během letních měsíců testovalo 100 maminek Apotheke těhotenský čaj.

Bio čaj pro těhotné od Apotheke

Bio čaj pro těhotné od Apotheke

Bylinný čaj Apotheke je vhodným doplňkem pitného režimu pro těhotné ženy zejména ve třetím trimestru. Všechny použité suroviny pocházejí z ekologicky kontrolovaného zemědělství.

Každý sáček obsahuje směs, která příznivě působí na zdraví maminky i miminka.

  • Šípek je zdrojem přirozeně se vyskytujících antioxidantů.
  • Rakytník napomáhá obranyschopnosti těla.
  • Nať kontrhyhele podporuje normální trávení a zároveň předchází respiračním onemocněním.
  • List maliníku upravuje zažívání,
    posiluje kardiovaskulární systém, srovnává krevní tlak, má protizánětlivé účinky a povzbuzuje obranyschopnost organismu. Pozor na jeho dávkování také usnadňuje porod a snižuje bolestivost jeho průběhu.
  • Květ měsíčku při pravidelném pití pročišťuje krev, podporuje správnou činnost srdce a snižuje krevní tlak, mírní žaludeční křeče, pomáhá tělu bojovat proti nežádoucím parazitům.

Zkušenosti testujících maminek

Pro nastávající maminky je více než jindy důležitá kvalita použitých surovin. Bio kvalitu čaje by při nákupu volilo 93 % maminek.

Čaj chutnal všem testujícím maminkám, které by jej bez váhání doporučily kamarádce.

Výsledky testování Apotheke

Výsledky testování Apotheke těhotenský čaj

Proč by si znovu zvolily právě čaj od Apotheke?

  • maminka Kristýna:Jsem milovnicí všech čajíků, takže tenhle bylinný čaj pro těhotné byl hned první produkt z Apotheke, který jsem vyzkoušela a byla jsem moc spokojená. Obsahuje bio šípek, který je zdrojem přirozeně se vyskytujících antioxidantů, dále obsahuje bio kontryhelovou nať, bio maliníkový list, bio měsíčkový květ a bio rakytníkový plod, který napomáhá obranyschopnosti těla. Pro mne je to takový podzimní čajík, ale chutná skvěle”.
  • maminka Mirka: „U čajů Apotheke mi vyhovuje složení, chuť, aroma a příznivá cena. Ráda si kupuji kvalitní výrobky a v těhotenství tomu dávám ještě větší váhu”.
  • maminka Veronika: „Nikdy mě moc bylinné směsi nelákaly, ale tento čaj má velmi jemnou a zároveň silnou, příjemnou chuť. Čaj mi moc chutná”.

Recenze maminek:

Maminka Dana: Obsahuje specifické bylinky, které jsou v těhotenství vhodného, tudíž žena nemusí zjišťovat, které bylinky může a které ne. Mě tento čaj velmi chutná a pomáhá na pocit nafouklého bříška a nadýmání, které v těhotenství trápí mnoho žen. Je to můj večerní rituál, před ulehnutím do postele.

 

 

Maminka Veronika: Tento čaj mi vyhovuje hlavně večer, když mi není zrovna nejlépe. Zlepší mi pocit těžkých nohou, ale i celkový pocit v břiše.

 

 

 

Maminka Klára: Těším se na každé ráno až si u snídaně vychutnám čaj. V těhotenství mě některé čaje nesedly a u tohohle jsem byla překvapená.

 

 

 

Maminka Romana: Ztráta únavy, najednou jsem měla více energie a těšila se na každý šálek.

 

 

 

Maminka Šárka: Při užívání tohoto čaje jsem pocítila zklidnění žaludku a snížení chuti na sladké, je to výrazně lepší náhrada.

 

 

 

Zapojte do některého z našich dalších testování. Sledujte náš Facebook a žádná novinka vám neunikne.

 

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama