Cestování v době Covid-19

Cestování v době covid-19

Cestování v době covid-19…

Měli jste naplánovány jarní prázdniny…či dovolenouna měsíce dopředu a nemohli jste se dočkat, až se konečně dostanete pryč, ale najednou je tu koronavirus a  závažná nemoc Covid-19, kterou způsobuje…

Jako rodiče nejspíš přemýšlíte, zda je bezpečné cestovat s dětmi právě teď a zda byste měli zrušit zasloužené jarní či velikonoční prázdniny. Odpověď na tuto otázku bohužel není jasná.

Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) říká,

že bychom se měli vyhnout zbytečnému cestování v době Covid-19, zejména do Číny, Íránu, Jižní Koreje a Itálie – a varuje cestovatele, aby byli opatrní při návštěvě Japonska a Hongkongu.

Cestování autem je bezpečnější

pokud plánujete létat, je dobré postupovat opatrně a používat antibakteriální ubrousky k čištění povrchů letadel, jako jsou stolky, područky a koupelnové povrchy, kterých se můžete dotknout. Jako vždy si umývejte ruce mýdlem a vodou, nebo často používejte dezinfekci rukou. Nedotýkejte se tváře a v případě potřeby kašlete do lokte. Pro bezpečnost se prozatím vyhněte přeplněným místům, která se obtížně čistí, jako jsou zábavní parky, nákupní centra a dětská herní místa.

Je dobré nepodléhat panice a jak řekla jistá maminka, má větší strach z nachlazení či chřipky při letu než z nového koronaviru.

Cestování v době covid-19

Problém je hlavně v tom, že veřejnost nemá dostatek informací. Zatímco o zdravých jedincích a dětech se v současnosti říká, že jsou vystaveni nízkému riziku, pro ty imunokompromitované může být Covid-19 smrtící. Rodiny samotné se musí rozhodnout, co je pro ně nejlepší. Mezi důležité faktory přitom patří destinace, zdraví a duševní pohoda.

Takže máte zrušit výlety?

Mámy, záleží jen na vás. Měly byste si promluvit se svým lékařem nebo pediatrem o svých plánech, mít na paměti vlastní pohodlí – a nebýt z cesty strestované.

Pokud se nebudete cítit pohodlně, zůstaňte doma, zkuste zavolat do hotelu a/nebo letecké společnosti a zjistit, zda za cestu můžete získat náhradu. A pokud jste stále na vážkách, sledujte situaci, dbejte rad lékařských odborníků a určitě dospějete k finálnímu rozhodnutí. A mezitím si myjte ruce a držte si odstup od lidí😊

Cestování v době covid-19

Více o COVID-19 se dočtete také zde

Přejeme pevné nervy a nepropadejte panice, Happy Baby.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě