Mýty a fakta o Covid-19, díl 1.

Mýty a fakta o COVID-19

Covid – slovo, které slyším každý den několikrát. V médiích, obchodech nebo na sociálních sítích se to jen hemží dobrými radami, názory, podloženými teoriemi. Pojďme si objasnit určitá fakta a mýty, které kolují o Covid-19

Fakt: Vitaminové a minerální doplňky nemohou léčit COVID-19 

Vitamíny D a C a zinek jsou zásadní pro dobře fungující imunitní systém a hrají zásadní roli při podpoře zdraví a výživy. V současné době ale neexistují žádné pokyny k používání doplňků při léčbě COVID-19, pouze doporučení.

Fakt: Hydroxychlorochin nemá při léčbě přípravkem COVID-19 klinické výhody 

Hydroxychlorochin nebo chlorochin, díky němuž dochází k léčbě malárie, lupusu revmatoidní artritidy, byl studován jako možná léčba COVID-19. Aktuální údaje ukazují, že tento lék nesnižuje úmrtí hospitalizovaných pacientů s COVID-19 ani nepomáhá lidem se středně závažným onemocněním.

Užívání hydoxychlorochinu a chlorochinu je považováno za obecně bezpečné pro pacienty s malárií a autoimunitními chorobami, ale jeho použití, pokud není indikováno a bez lékařského dohledu, může způsobit závažné nežádoucí účinky a je třeba se mu vyhnout.

Fakt: Lidé nemusí nosit při cvičení nosit masky 

Lidé by neměli při cvičení nosit masky, protože masky mohou snížit schopnost pohodlně dýchat.

Kvůli potu může být maska ​​rychleji vlhká, což ztěžuje dýchání a podporuje růst mikroorganismů. Důležitým preventivním opatřením během cvičení je udržovat fyzickou vzdálenost alespoň 2 metry od ostatních.

Mýty a fakta koronavirus Happy Baby

Mýty a fakta koronavirus

Mýtus: Pravděpodobnost šíření koronaviru přes obuv je velmi nízká

Pravděpodobnost rozšíření COVID-19 na boty a infikování jednotlivců tímto způsobem je velmi nízká. Jako preventivní opatření zejména v domácnostech, kde se kojenci a malé děti plazí nebo si hrají na podlaze, zvažte ponechání obuvi u vchodu do vašeho domova. To pomůže zabránit kontaktu s nečistotami nebo jakýmkoli odpadem, který by mohl být přenášen na podrážkách obuvi.

Mýty a fakta koronavirus Happy Baby

Mýty a fakta koronavirus

Fakt: Onemocnění koronaviry (COVID-19) je způsobeno virem, ne bakteriemi

Virus, který způsobuje COVID-19, je v rodině virů nazývaných Coronaviridae. Antibiotika proti virům nepůsobí.

U některých lidí, kteří onemocní COVID-19, se může také vyvinout bakteriální infekce jako komplikace. V tomto případě může antibiotika doporučit poskytovatel zdravotní péče.

V současné době neexistují žádné licencované léky k léčbě COVID-19.

Mýty a fakta koronavirus Happy Baby

koronavirus

Dlouhodobé používání lékařských masek při správném nošení NEZPŮSOBUJE intoxikaci CO2 ani nedostatek kyslíku

Dlouhodobé používání lékařských masek může být nepříjemné. Ale však nevede k intoxikaci CO2 ani k nedostatku kyslíku. Při nošení lékařské masky se ujistěte, že dobře sedí a že je dostatečně těsná, aby vám umožňovala normální dýchání. Nepoužívejte jednorázovou masku opakovaně a vždy ji vyměňte, jakmile navlhne.

Většina lidí, kteří dostanou COVID-19, se uzdraví

Většina lidí, kteří onemocní COVID-19, má mírné nebo středně závažné příznaky a může se uzdravit díky podpůrné péči. Pokud máte kašel, horečku a potíže s dýcháním, vyhledejte lékařskou pomoc dříve – zavolejte nejprve do svého zdravotnického zařízení telefonicky. 

Pití alkoholu vás nechrání před nákazou COVID-19 

Užívání alkoholu zvyšuje riziko zdravotních problémů a nepůsobí jako dezinfekce😊

Mýty a fakta koronavirus Happy Baby alkohol

Mýty a fakta koronavirus

V současné době neexistují žádné léky licencované k léčbě nebo prevenci před COVID-19

I když v současnosti probíhá několik pokusů s léčivy, neexistuje důkaz, že hydroxychlorochin nebo jakýkoli jiný lék může léčit nebo předcházet COVID-19

Mýty a fakta koronavirus Happy Baby antibiotika

Mýty a fakta koronavirus

Přidání pepře do polévky nebo jiných jídel nákazu NEPŘEDCHÁZÍ ani neléčí 

Pálivé papriky ve vašem jídle, i když jsou velmi chutné, nemohou zabránit nebo vyléčit COVID-19. Nejlepším způsobem, jak se chránit před novým koronavirem, je držet se nejméně 1 metr od ostatních a často a důkladně si mýt ruce. Pro vaše zdraví je také prospěšné udržovat vyváženou stravu, zůstat dobře hydratovaný, pravidelně cvičit, dobře spát a mít dostatek vitamínů v těle.

COVID-19 není přenášen prostřednictvím mouchy

Doposud neexistují žádné důkazy ani informace, které by naznačovaly, že virus COVID-19 přenášejí mouchy. Virus, který způsobuje COVID-19, se šíří primárně kapičkami vytvářenými, když infikovaná osoba kašle, kýchá nebo mluví. Infikovat se můžete také dotykem kontaminovaného povrchu a poté před umytím rukou následným dotykem očí, nosu nebo úst. 

Mýty a fakta koronavirus Happy Baby přenos mouchou

Mýty a fakta koronavirus

Pokračování o mýtech a faktech o Covid-19 a nepodložených informacích naleznete v dalším článku.

Další články o koronaviru najdete zde.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě