Prevence nestojí nic

happy baby

Vzhledem k tomu, že se koronavirus nadále šíří po celém světě, je třeba poznamenat, že i když neexistuje žádný lék ani vakcína, jednoduchý, účinný způsob prevence je pobyt doma, když jste nemocní, nebo v případě, že máte vy nebo lékař podezření.

Odborníci upozorňují,

aby lidé zůstali doma, když jsou nemocní a izolovali se, aby se zabránilo šíření viru. I když média naznačují, že většina případů nakažených je pro zdravou populaci vlastně neškodná, pro určité lidi může být virus až smrtící.

Pro rodiny s imunokompromitovanými nebo zdravotně křehkými dětmi, nebo se staršími rodiči nebo prarodiči, nejsou obavy vůbec přehnané, ale naopak na místě.

Tato zranitelná část populace je víceméně závislá na tom, jak budou všichni brát hrozbu koronaviru vážně. Jinak zdravý člověk, který se nakazí koronavirem, se může zotavit a být v naprostém pořádku – ale někdo, kterého neúmyslně infikují, nemusí mít to štěstí. Virus je vážný problém a skutečně stačí jeden jedinec, který nedodrží karanténu a nastane problém.

Jistý otec z Missouri nedávno prohlásil, že nerozumí tomu, proč by měl být v karanténě, šel na školní ples s jednou ze svých dcer, zatímco další dcera čekala na výsledky svých testů na koronavir. Když se test prokázal jako pozitivní, otec opustil sál – ale kvůli němu jsou dvě školy uzavřeny! Je totiž možné, že i ti, kteří nemají viditelné symptomy, mohou přenést virus na ostatní – to znamená, že tento otec mohl nakazit desítky dalších, kteří zase mohli infikovat i desítky dalších.

Ve světle těchto případů došlo k dalším výzvám k praktikování tzv. sociálního distancování, zdržování se návštěv veřejných míst, výhýbání se velkým shromážděním, či nedůležitým cestováním.

Pravděpodobně máte v okolí spousty lidí, kteří se ptají, proč koronavirus vyvolal takový strach, nebo si i vy sami říkáte, proč taková panika. Zdá se však, že fakta a čísla tyto myšlenky tak úplně nepodporují. Generální ředitel Světové zdravotnické organizace říká, že koronavirus způsobuje závažnější průběh nemoci než chřipka a není pro něj proto ještě vytvořena imunita., protože kmen COVID je nový. Navíc při chřipce lidé nemají karanténu.

Koronavirus – a ochrana před ním, ochrana imunokompromitovaných osob, starších a postižených – si vyžádá oběti. Musíme oželit plesy, návštěvy barů, škol, zrušit i dovolenou, ano může to vyvolat zklamání, ale zachráníme životy, když se budeme chovat zodpovědně.

Sdílejte
Immunotrofina 2+1 zdarmaImmunotrofina 2+1 zdarmareklama

Poradny

 • Pupečníková a tříselná kýla (hernie)

  Jak se postupuje v případě kýly u miminka?

  maminky Happy Baby

  Pupečníková kýla se obvykle sama ztrácí, když zesílí svalstvo břišní stěny. Pokud je pupečníková kýla (hrbolek na pupíku) zvlášť velká, operuje se. O zákroku rozhoduje chirurg. Není to nic nebezpečného. Tříselné kýly (hernie inguinale) se vyskytují častěji u chlapců než u dívek. Operují se proto, aby nedošlo k zaškrcení hernie – tedy k situaci, kdy se v ní zachytí kousek střeva.

 • Impetigo

  Co je to Impetigo a jak se v případě nakažení zachovat?

  maminky Happy Baby

  Impetigo neboli kožní strupy  je infekce kůže a vždy ji musí ošetřit lékař. Vzniká okolo úst a nosu. Tekutina v malých vřídcích rychle hnisá a vytváří se žluté strupy. Tato infekce je velice nakažlivá, takže zvyšte opatrnost a hygienu.

 • Ekzém u miminek

  Jak a proč vzniká ekzém u miminek?

  maminky Happy Baby

  Jde o alergické onemocnění, které často mívá původ v rodině (bývá dědičné). Může začít okolo třech měsíců červenými skvrnami a velmi malými vyrážkami – vezikulami (puchýřky) – na líčkách, na čele a na bradě. Miminko trápí svrbění. Někdy jsou ekzémové skvrny příznakem jiného typu lehčí či těžší alergie.

Zobrazit všechny otázky z poradny (8)

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě