Prevence nestojí nic

happy baby

Vzhledem k tomu, že se koronavirus nadále šíří po celém světě, je třeba poznamenat, že i když neexistuje žádný lék ani vakcína, jednoduchý, účinný způsob prevence je pobyt doma, když jste nemocní, nebo v případě, že máte vy nebo lékař podezření.

Prevence nestojí nic 1

Odborníci upozorňují,

aby lidé zůstali doma, když jsou nemocní a izolovali se, aby se zabránilo šíření viru. I když média naznačují, že většina případů nakažených je pro zdravou populaci vlastně neškodná, pro určité lidi může být virus až smrtící.

Pro rodiny s imunokompromitovanými nebo zdravotně křehkými dětmi, nebo se staršími rodiči nebo prarodiči, nejsou obavy vůbec přehnané, ale naopak na místě.

Prevence nestojí nic 2

Tato zranitelná část populace je víceméně závislá na tom, jak budou všichni brát hrozbu koronaviru vážně. Jinak zdravý člověk, který se nakazí koronavirem, se může zotavit a být v naprostém pořádku – ale někdo, kterého neúmyslně infikují, nemusí mít to štěstí. Virus je vážný problém a skutečně stačí jeden jedinec, který nedodrží karanténu a nastane problém.

Prevence nestojí nic 3

Jistý otec z Missouri nedávno prohlásil, že nerozumí tomu, proč by měl být v karanténě, šel na školní ples s jednou ze svých dcer, zatímco další dcera čekala na výsledky svých testů na koronavir. Když se test prokázal jako pozitivní, otec opustil sál – ale kvůli němu jsou dvě školy uzavřeny! Je totiž možné, že i ti, kteří nemají viditelné symptomy, mohou přenést virus na ostatní – to znamená, že tento otec mohl nakazit desítky dalších, kteří zase mohli infikovat i desítky dalších.

Prevence nestojí nic 4

Ve světle těchto případů došlo k dalším výzvám k praktikování tzv. sociálního distancování, zdržování se návštěv veřejných míst, výhýbání se velkým shromážděním, či nedůležitým cestováním.

Pravděpodobně máte v okolí spousty lidí, kteří se ptají, proč koronavirus vyvolal takový strach, nebo si i vy sami říkáte, proč taková panika. Zdá se však, že fakta a čísla tyto myšlenky tak úplně nepodporují. Generální ředitel Světové zdravotnické organizace říká, že koronavirus způsobuje závažnější průběh nemoci než chřipka a není pro něj proto ještě vytvořena imunita., protože kmen COVID je nový. Navíc při chřipce lidé nemají karanténu.

Koronavirus – a ochrana před ním, ochrana imunokompromitovaných osob, starších a postižených – si vyžádá oběti. Musíme oželit plesy, návštěvy barů, škol, zrušit i dovolenou, ano může to vyvolat zklamání, ale zachráníme životy, když se budeme chovat zodpovědně.

Prevence nestojí nic 5

Sdílejte

Poradny

 • Pupečníková a tříselná kýla (hernie)

  Jak se postupuje v případě kýly u miminka?

  maminky Happy Baby

  Pupečníková kýla se obvykle sama ztrácí, když zesílí svalstvo břišní stěny. Pokud je pupečníková kýla (hrbolek na pupíku) zvlášť velká, operuje se. O zákroku rozhoduje chirurg. Není to nic nebezpečného. Tříselné kýly (hernie inguinale) se vyskytují častěji u chlapců než u dívek. Operují se proto, aby nedošlo k zaškrcení hernie – tedy k situaci, kdy se v ní zachytí kousek střeva.

 • Impetigo

  Co je to Impetigo a jak se v případě nakažení zachovat?

  maminky Happy Baby

  Impetigo neboli kožní strupy  je infekce kůže a vždy ji musí ošetřit lékař. Vzniká okolo úst a nosu. Tekutina v malých vřídcích rychle hnisá a vytváří se žluté strupy. Tato infekce je velice nakažlivá, takže zvyšte opatrnost a hygienu.

 • Ekzém u miminek

  Jak a proč vzniká ekzém u miminek?

  maminky Happy Baby

  Jde o alergické onemocnění, které často mívá původ v rodině (bývá dědičné). Může začít okolo třech měsíců červenými skvrnami a velmi malými vyrážkami – vezikulami (puchýřky) – na líčkách, na čele a na bradě. Miminko trápí svrbění. Někdy jsou ekzémové skvrny příznakem jiného typu lehčí či těžší alergie.

Zobrazit všechny otázky z poradny (8)

Zapomenuté heslo

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě