Kouzlo nošení 2020

Kouzlo nošení

Kouzlo nošení je zcela ojedinělý projekt, který u nás nemá prozatím obdoby. Zejména nabízí festival, kde si můžete v jednom dni a na jednom místě nejenom prohlédnout rozmanitou nabídku šátků, nosítek a dalších výrobků od řady firem, ale především můžete načerpat maximum informací z oblasti nošení dětí a kontaktního rodičovství. Za vším stojí Michaela Nováková, matka dvou dětí s mnohaletou praxí v marketingu, která před lety propadla právě kouzlu nošení.

 

Od ledna letošního roku můžete číst na webu Happy Baby sérii článků, které Vám Kouzlo nošení přinese ve spolupráci s nosícími lektorkami, laktačními poradkyněmi a dalšími odbornicemi. 

Festival Kouzlo nošení

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Druhý ročník festivalu Kouzlo nošení se koná v sobotu 12. září 2020 v Konferenčním centru City na Praze 4. 

Festival Kouzlo nošení je určen každému, koho zajímá téma ergonomického nošení dětí v šátcích nebo nosítkách a kontaktní rodičovství, tedy budoucím  maminkám, rodinám s malými dětmi i odborníkům. Na své si přijde jak začátečník, tak pokročilý. Více informací najdete na www.kouzlonoseni.cz,na Facebooku či Instagramu.

Nošení dětí a kontaktní rodičovství

Nošení dětí je velmi aktuální téma, které řeší hodně rodin. Ne všichni ale ví, že je potřeba dbát na správné, tzv. ergonomické nošení. Proto je cílem šířit v tomto ohledu osvětu. Mnohé informace je samozřejmě možné se dozvědět na internetu, ale ne vždy jsou správné. Navíc mít možnost si vše osobně osahat, vyzkoušet a zeptat se odborníků, co Vás zajímá, je před vlastní koupí k nezaplacení. Festival je inspirován zahraničními akcemi, například londýnskou The Wrap Show.

Kontakt rodiče s dítětem je více než přirozený a má svá nenahraditelná pozitiva. Kontaktní rodičovství se zaměřuje právě na to, aby miminko, a později i batole, mělo co nejvíce bezprostředního kontaktu se svými rodiči. Ať už prostřednictvím kojení, společného spaní či formou respektujícího přístupu k výchově. Jednou z možností kontaktního rodičovství je právě i nošení dětí v šátcích či nosítkách. Nošení je velkým pomocníkem pro rodiče, protože děti jsou při nošení klidnější, cítí se v blízkosti rodiče bezpečně a utužuje se tím citová vazba. Při nošení má rodič volné ruce, proto mu usnadní život nejen při dalších povinnostech, ale i při cestování, kdy je pro kočárek připraveno mnoho nástrah. Akce zcela určitě neodrazuje rodiče od používání kočárků, ale ukazuje jim další alternativu, která je v kombinaci s kočárky ideální.

Co Vám festival Kouzlo nošení nabídne?

Cílem festivalu je nabídnout návštěvníkům komplexní informace nejen na téma nošení.

Ve veletržní části budou čeští i zahraniční vystavovatelé nabízet své šátky, nosítka, nosící i kojící oblečení, demonstrační nosící panenky, látkové i eko plenky a další zboží. Na stánku Happy Baby na Vás budou čekat skvělé dárkové tašky se vzorky, které každé mamince udělají jistě radost.

Během edukační části bude řada odbornic, lektorek, fyzioterapeutek a lékařů předávat své zkušenosti. Na prvním ročníku bylo 35 přednášek a workshopů a 28 přednášejících. Z témat se řešily nejen základy nošení, ale třeba i témata, jak předcházet bolestem zad při nošení, jak to mají s nošením tatínkové, hypnoporod, kojení, imunita dětí při kojení, BLW metoda, první pomoc dětem, psychomotorický vývoj dítěte, diastáza břišních svalů a praktické nácviky úvazů do šátků. Edukační program pro druhý ročník se zatím připravuje a určitě přinese i témata nová.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Jako novinka přibude tester zóna, kde si návštěvníci budou moci zdarma vyzkoušet různé šátky a nosítka za pomoci lektorek nošení, vázací workshopy základního úvazu na břicho a nastavování nosítek zdarma a konzultační zóna, kde Vám zdarma poskytnou poradenství duly, látkové a laktační poradkyně a další odbornice. Samozřejmostí opět bude dětský koutek, kojící a přebalovací koutek a relaxační a jídelní zóna.

vázání šátku

Akce opět podpoří neziskovou organizaci Nedoklubko, která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi a bude tam mít svůj stánek.

Stále je možné se přihlásit jako vystavovatel, přednášející či do konzultantské zóny.

Co více Vám Kouzlo nošení nabídne?

I když Kouzlo nošení původně vzniklo jako výše popisovaný festival, v roce 2020 toho kromě druhého ročníku nabídne mnohem více. Mimo jiné nafilmované přednášky, e-booky s různými tématy, testování zahraničních šátků a nosítek pro nosící skupiny a další.

Nezapomeňte dění sledovat na webu či sociálních sítích. 🙂 A pojďte s námi podlehnout kouzlu nošení!

Autorka: Michaela Nováková

www.kouzlonoseni.cz

[email protected]

www.facebook.com/kouzlonoseni

www.instagram.com/kouzlonoseni

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě