Vývoj miminka – 3. měsíc

Vývoj miminka 3. měsíc

Projděte s námi vývojem  miminka v období 3. měsíce po narození. Jakým vývojem v tomto období miminko projde a co vše už umí?

Co vše umí miminko v 3. měsíci?

Více se zajímá o lidi kolem – vydává zvuky, kňourá – poznává své ruce a fascinují ho – otevírá a zavírá pěst, hraje si s prsty – vztáhne ruce a chytá předmět, objímá hračku – zkouší vyslovovat samohlásky – udrží několik vteřin hlavičku bez podpory

Vývoj smyslů

Miminko se zajímá o to, co se kolem něho děje. Vidí nyní dále než 2,5 metru a precizně pozoruje obličeje a předměty. Rozlišuje barvy. Nejprve začíná vidět červenou, pak zelenou, modrou a nakonec žlutou. Zlepšuje se jeho sluch. Na náhlý zvuk otočí hlavičkou.

3 měsíční miminko

3 měsíční miminko

Fyzický vývoj

Miminko přibírá průměrně 25g denně (chlapec váží v třech měsících průměrně 5,800 kg a dívka 5,500 kg) a naroste o dva až pět centimetrů (průměrná délka je 60 cm). Umí v ruce udržet chrastítko, pokud mu je podáme. Snaží se je uchopit druhou rukou, ale bez úspěchu. Když si hraje, jedná se většinou o cucání, protože ústa miminka jsou zdrojem všech radostí a tak žužlá svoji flašku, svůj dudlík, své hračky, svůj palec, své prsty a začíná hodně slintat, což nemusí znamenat, že se tlačí první zoubek-trpělivost! Dokáže obrátit hlavičku, aby pozoroval předmět, jehož pohyb začíná kousek napravo, nebo nalevo od středové čáry. Sleduje předmět oběma očima. Otočí hlavičku za zvukem na pravé nebo levé straně. Zná vás pohledem. Zajímá se o hrany, rohy a křivky. Jeho zádíčka se stávají pevnějšími, ale ještě ne dost pevnými na to, aby mohlo sedět bez opory.

Přečtěte si také náš článek o tom, co již s vaším miminkem máte za sebou Vývoj miminka – 2. měsíc  nebo co váš čeká dál v článku Vývoj miminka – 4.měsíc.

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě