Ambasadorky testovaly – sebamed Intimní mycí emulze

Nejenom v těhotenství je důležité dbát na naší intimní hygienu. Mimo běžných hygienických návyků je vhodné používat i správné mycí prostředky.

Intimní hygiena má několik základních pravidel

  • Nic se nemá přehánět – Hygiena je sice základ, ale nepřehánějte to. Nadbytečná péče vede k nežádoucímu mechanickému dráždění kůže a sliznice genitálu. Při volbě nevhodných mycích přípravků dochází i k chemickému podráždění, sliznice jsou náchylné k infekcím a výtokům. Než parfemované sprchové gely a agresivní antibakteriální přípravky jsou lepší produkty pro intimní hygienu speciálně určené pro intimní hygienu se správným pH 3,8. Intimní partie myjte jen zvnějšku. Vaginální mikroflóra, která zajišťuje přirozenou ochranu genitálního ústrojí před infekcí, je tvořená laktobacily, které můžete nešetrnou hygienou likvidovat.
  • Pozor na WC – volte raději neparfémované toaletní papíry.
  • V době menstruace měňte často hygienické pomůcky a dbejte na zvýšenou hygienu.
  • Při sexu je vhodná osobní hygiena jak před ním, tak i po něm – velmi snadno dochází k přenosu mnoha různých typů bakterií

 

  • Výběr správného prádla – nejvhodnější je bavlna. Neprodyšné materiály, jako je polyester, vytvářejí teplé a vlhké prostředí, které vytváří živnou půdu pro množení bakterií.
  • Intimní hygiena pro těhotné ženy a ženy po porodu by měla splňovat všechny požadavky správné intimní hygieny. Měla by být účinná a bezpečná. Volte takové přípravky, které zklidňují pokožku, zabraňují podráždění  a udržují přirozené pH intimních míst. Jedině takové přípravky vám poskytnou dlouhotrvající pocit svěžesti a pohodlí.
  • Dostatečný přísun tekutin – Pitný režim s intimní hygienou také souvisí. Je třeba pít dostatečně a pravidelně. Za normálních podmínek se doporučuje vypít denně alespoň 2 l tekutin.

Sebamed – intimní mycí emulze

Emulze je díky ph 3,8 vhodná pro jemnou každodenní hygienu. Dodává intimním partiím přirozenou rovnováhu mikroflóry. Poskytuje také efektivní zklidnění a antibakteriální účinky díky alfa bisabololu obsaženému v heřmánku.

Emulze je 100% bez mýdla a alkalických složek a jeho součástí je  je zvlhčující aloe barbadensis, přírodní mycí tensidový komplex a speciální formule pro každodenní hygienu citlivých intimních míst. Při pravidelném používání chrání před patogenními mikroorganismy a podrážděním.

Co říkaly maminky HappyBaby na sebamed Intimní mycí emulze? 

Maminka Anna: Vyzkoušela jsem různé značky, ale spokojená jsem byla opravdu až teď se značkou Sebamed. Krásně voní. Intimní partie se mi po pravidelném používání zlepšili. Po holení se pokožka krásně uklidnila. Mohu jen doporučit.

Maminka Michaela: Výrobek má příjemnou konzistenci i vůni. Mycí gel mám v plnu zakoupit opakovaně a s tím i více výrobků této značky.

Všechny recenze si můžete prohlédnout i naší galerii:

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Používáte nějaké intimní produkty v těhotenství? Jaké? Zapojte se do diskuze s dalšími maminkami. Připojte se do naší uzavřené skupinky na Facebooku a zeptejte se na další recenze maminek.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě