Happy Baby podpořilo nezletilé matky s malými dětmi

nezletilá matka

Každá maminka jistě chce pro své děťátko to nejlepší. Chce mu dopřát šťastné a bezstarostné dětství. Start, který bude snadný a plný radosti a lásky. Ne každá maminka ale takové možnosti má. Zvlášť pokud se stane matkou v době, kdy je sama ještě dítětem.

O takové maminky se v Praze stará například Diagnostický ústav a středisko výchovné péče. Oddělení pro matky s dětmi a nezletilé matky v náhradní výchově dlouhodobě pomáhá maminkám s péčí o dítě do doby, než budou samy schopné se o něj postarat. Jedná se zpravidla o nezletilé, u kterých soud rozhodl, že nemohou být ve vlastní rodině, protože rodina chybí, nebo není schopna vytvořit takové podmínky, které umožní další vývoj nezletilé a jejího dítěte. Zkrátka a dobře snaží se napravit onen „pošramocený start“ nové etapy ženy, jež se právě stala matkou. Zajišťuje, aby maminky s dětmi zvládly samostatný život po tomto nelehkém životním období.

Naše interní motto zní Maminky maminkám s láskou – toho se držíme. Každá členek týmu Happy Baby si prošla tímto krásným, ale náročným obdobím, umíme se vcítit do toho, co každá maminka prožívá. Díky tomu je náš projekt velmi osobní, bereme jej jako své vlastní dítě. Umíme se vcítit do pocitů, jež maminka prožívá. O to více, pokud podpora blízkých schází. Pomoc nezletilým maminkám pro nás tedy byla jasnou volbou.

Měli jsme zhruba představu o tom, jak staré děti se aktuálně v zařízení nacházejí. Neváhaly jsme, koncem listopadu naložily auto a přivezly maminkám a jejich dětem plenky, cestovní balíčky Fred & Flo pro nejmenší miminka kojeneckou výživu, ovocné kapsičky, křupky a kosmetiku.

Rády jsme maminky podpořily. Radost byla oboustranná. Ostatně podívejte se sami.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie
Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě