Příchod do porodnice

Přichod do porodnice

Již při svém příchodu budete přijata lékařem nebo porodní asistentkou, kteří se vám budou věnovat.

Jak bude příchod do porodnice probíhat?

Provedou vám některá běžná vyšetření: vyšetření pochvy, aby vyhodnotili účinek děložních stahů, zkrácení a roztažení děložního hrdla, stav plodového vaku a polohu dítěte. Poslechnou si jeho srdeční rytmus. Potom zkontrolují váš krevní tlak, teplotu, puls a vzorky vaší moči. Pokud ještě nebudete „přichystána“ k porodu, pojedete prostě opět domů. Řiďte se pokyny lékaře nebo porodní asistentky a na své dítě si ještě počkejte. Byl to jen planý poplach!

Porodní sál

Zatímco tatínek bude vyřizovat úřední formality, odvede vás porodní asistentka buď nejdříve na pokoj určený pro ženy, u nichž se dostavily porodní bolesti, nebo přímo na porodní sál. Až do porodu zůstáváte pod „monitoringem“. Na břicho vám budou položena dvě externí čidla, která budou sledovat srdeční ozvy vašeho dítěte a intenzitu děložních kontrakcí. Tyto parametry se zobrazí na obrazovce, takže je můžete průběžně sledovat.

Během děložních stahů je také možné umístit interní čidla na děložní hrdlo či děložní branku. Tak se zajistí mobilní sledování. Chozením pak můžete urychlit děložní stahy.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Poradny

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě