Přípravy na den „D“

Maminka s novorozencem v náručí

Pro svůj pobyt v porodnici si připravte kufřík co nejdříve, ideálně již v 8. měsíci těhotenství. Přípravy nezanedbejte. Pamatujte, nyní už nejde pouze o vás, ale také o vaše děťátko!

Kufřík pro děťátko

V nemocnici vaše děťátko dostane téměř všechno, co bude třeba: oblečení, plenky, hygienické přípravky atd. Na cestu domů však musíte mít připravenu kombinaci sestávající z dětského pytlového oblečku, dupaček, kabátku a čepečku. Nezapomeňte své děťátko dobře obléct, obzvláště pokud se narodí v zimních měsících!

Kufřík pro matku

Porodnice by vám měla v příslušný čas dodat seznam věcí, které je třeba si s sebou na oddělení zabalit.

Seznam většinou vypadá následovně:

  • pár lehkých nočních košil, které je kvůli kojení možné rozepínat zepředu (pokud nechcete používat nemocniční noční košile)
  • župan
  • pantofle
  • speciální podprsenky pro kojení
  • běžné toaletní potřeby: mýdlo, zubní kartáček a pastu, ručníky, deodorant
  • síťované kalhotky

Co byste měla vědět
Po porodu budete silněji krvácet. Krvácení se bude postupně zeslabovat a měnit ve výtok z pochvy (očistky), který může trvat až 5 týdnů po porodu. V nemocnici dostanete vložky k dispozici, ale až se vrátíte z porodnice domů, budete je jistě potřebovat, proto si je včas nakupte.

Těhotenství a zdravotní pojištění

Každá matka chce přirozeně pro svou ratolest jen to nejlepší a přistupuje tak zodpovědně i k otázce jeho zdraví. Většina tuzemských zdravotních pojišťoven již nabízí velkou škálu programů a nabídek, které se vyplatí opravdu pozorně prostudovat.

Kurz profylaxe

Pokud si chcete nechat od odborníků podrobně poradit, jak se připravit na příchod miminka, jsou pro vás kurzy profylaxe správnou volbou. Poradí vám zde mimo jiné i prověřené cviky, které prospějí vám i děťátku. A pozor, některé pojišťovny dokonce nastávajícím maminkám tytu kurzy poskytují velmi výhodně!

Plavání

Plavání má blahodárný efekt na posílení zádového svalstva a správné držení těla. Voda působí dobře také na uvolňování pánevního dna a zabraňuje nežádoucím poporodním stavům. Cvičitelky nezapomínají ani na trénink správného dýchání a fyzické kondice ke zvládnutí samotného porodu. Navíc aktivní pohyb ve vodě tlumí negativní dopady hormonálních změn na psychiku těhotných žen. Také v tomto případě nabízí zdravotní pojišťovny nemalý příspěvek.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Poradny

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě