Není bakterie jako bakterie

Se správnou mikroflóru ve vašich ústech předejdete mnoha problémům s dásněmi.

Problém s citlivou ústní dutinou jsou jednou z pěti největších příčin obav v oblasti ústní péče v celosvětovém měřítku. Stejně jako zuby, i dásně mohou být citlivé na teplotu nebo třeba čištění kartáčkem. Příčin může být mnoho – nesprávná zubní hygiena a následné nahromadění plaku, používání příliš tvrdého kartáčku, ale třeba i používání příliš agresivních ústních vod a v neposlední řadě i hormonální změny, tolik typické pro období těhotenství. Dásně jsou totiž jedním z prvních indikátorů změn v našem těle.

I bakterie mohou být prospěšné

 Žijeme v představě, že všechny bakterie jsou škodlivé a musíme je odstranit čištěním a dezinfekcí celé ústní dutiny. Přecházíme ale fakt, že ve skutečnosti mnoho z nich hraje podstatnou roli při udržování zdraví v ústech. Problémy s dásněmi jsou totiž většinou zapříčiněny nevyváženou mikroflórou. Zapomínáme na to, že prospěšné bakterie mohou zabránit množení těch škodlivých, a proto bychom neměli odstraňovat veškeré bakterie z úst a kompletně je dezinfikovat. Měli bychom se spíše pokusit najít a udržovat vyváženou mikroflóru. 

 

Předcházejte problémům a zvolte správnou a vyváženou péči pro vaše ústa

Pro přecitlivělé dásně se sklonem k zánětům, ale i k aftům, které často vznikají během těhotenství, se doporučují zubní pasty obsahující přírodní enzymy a proteiny, které dokáží ochránit ústa, podporovat přirozenou obranyschopnost ústní dutiny a předejít tak řadě problémům. Zkusit můžete třeba klinicky ověřenou a šetrnou zubní pastu Zendium, která podporuje růst prospěšných bakterií, které pečují o dásně, chrání je a zároveň dokáží bojovat proti těm škodlivým, které způsobují kazy, záněty i zápach z úst. 

 

Více informací o prospěšnosti správných bakteriích v ústech se dozvíte na: https://www.zendium.cz/ 

Sdílejte
Immunotrofina 2+1 zdarmaImmunotrofina 2+1 zdarmareklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě