Hurá na hriště

Dětské hřiště

Děti chtějí hřiště, která je podněcují, a na kterých naleznou dobrodružství; ta mají být velká, bezpečná a mnohotvárná, mají splňovat požadavky specifické pro děvčata a chlapce a nabídnout něco pro všechny věkové skupiny. Na dětském hřišti nejsou však důležité pouze přístroje, také přímý kontakt s přírodou znamená pro mnoho dětí kouzlo hřiště.

Nejdůležitějšími faktory dětského hřiště jsou

  • bezpečnost
  • dětská vlídnost
  • žertovný faktor

Houpání, klouzání, lezení, kývání se, skákání nebo sedění na pískovišti – toho nemají děti nikdy dost. Dětská hřiště nejsou pouze zábavná, napínavá a poučná, ale vyžadují také sociální chování vašich ratolestí. Neboť ještě před regulérní návštěvou mateřské školky se vaše dítě seznamuje na hřišti s jinými dětmi a tím se seznamuje s principem přátelství: společně mít radost, strávit čas, brát ohled a dělit se. Proto se doporučuje plánovat pravidelné návštěvy hřiště, i když máte sami na zahradě houpačku nebo skluzavku. Děti totiž profitují ze sociálních zkušeností s jinými dětmi na hřišti.

Dětské hřiště

Dětské hřiště

Ovšem platí pár věcí, které je nutné respektovat při hledání správného dětského hřiště. Hřiště by mělo být oplocené a jasně ohraničené. Informační tabule ve vstupní oblasti nepodávají pouze informace o provozovateli dětského hřiště, ale vysvětlují také pravidla chování a bezpečnostní ustanovení resp. ustanovení o údržbě přístrojů na hraní a cvičení na hřišti.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě