Kdo si hraje nezlobí

Hračky

Aniž byste mu ukazovali jak, novorozenec si instinktivně „hraje“. Hra pro něj není jen učením, ale také zdrojem zábavy, radosti ze života a nepostradatelným cvičením.

Ve skutečnosti hra znamená, že dítě bere do rukou různé předměty, čímž se zdokonalují jeho pohyby. Také se dívá kolem sebe, naslouchá, dotýká se věcí a dává si je do pusy, a tak každým dnem získává čím dál více informací. Stejně tak tím, že staví kostky, dává předměty do krabice či do koše nebo si hraje ve vaně, učí se přemýšlet, rozvíjí svou inteligenci, porovnává velikosti, materiály, množství. I díky těmto hrám se později lépe přizpůsobí soužití ve společnosti. A i díky hrám dítě citově dozrává a ovládá své úzkosti. Proto je od nejútlejšího věku obklopujte hračkami a předměty odpovídajícími jeho schopnostem.

Výběr hraček

Radost, cvičení a vztahy – hra vyžaduje určité ovládání podle složitosti. Vyvíjí se souběžně s věkem a schopnostmi dítěte. Nevolte tu nejhezčí, ale tu, která vaše dítě pravděpodobně nejvíc zaujme.

Hračky pro miminko musí být nejen bezpečné, ale měly by mu také pomáhat v rozvoji jeho osobnosti. Ty, které splňují obojí, jsou tou nejlepší volbou pro vaše děťátko. To se musí v prvním roce života naučit spoustu věcí. Vývojové hračky mu pomůžou překonat nástrahy a zvládnout všechno na jedničku!

Nejvhodnější hračky

Děti berou do ruky předměty pomocí palce a ukazováčku. Motorické dovednosti se stále zdokonalují. V tomto období bude dítě spokojené, pokud bude mít kolem sebe hodně hraček, se kterými může dovádět. Hra se stává důležitou součástí jejich života. Děti chtějí všechno prozkoumat, mají velkou představivost a touhu po napodobování. Jako hračky jsou vhodné předměty, které se dají snadno třídit nebo sestavovat. Dítě bude mít radost z obrázkové knížky. Oblíbenou hračkou je zrcadlo, do kterého se bude na sebe dívat a povídat si se sebou.

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě