Malování prsty

Při hledání vhodné aktivity pro syna jsem objevila skvělou zábavu téměř pro všechny věkové kategorie. Malování prsty je skutečně velká zábava.

Technika – malování prsty

Technika – malování prsty není nic těžkého ani pro malé děti, které už začínají projevovat zájem o kreslení, ale zároveň je jeho motorika ještě nedostatečně vyvinuta. Malovat prsty může jednoduše spolu s vámi. Dítě udělá barevné obtisky prstíků na papír a vy dokreslíte zbytek obrázku. Vždy, když budete měnit barvu, musí si dítě umýt a osušit ruce, aby byl obrázek krásně barevný. Samozřejmě, připravte se na to, že barva může být všude a tak pod výkresy položte staré noviny nebo plastový ubrus.

Je to skvělá zábava i pro větší děti a celou rodinu. Stačí vybrat barvy, otevřít je, mít papír nebo výkres na stole a hurá „do práce“!

Pokud patříte mezi rodiče, kteří dovolí dětem malovat na stěnu, tak to si děti určitě užijí.

Podívejte se na galerii nápadů.

 

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Zvířata, květy nebo postavy – malování prsty

Malovat prsty můžete cokoliv. Když dítě obtiskne prstík na papír, je už čistě jen na vás, co z toho vytvoříte. Může to být kvítek různých barev a tvarů, dýně, slon nebo brouček a beruška. Ale můžete takto namalovat i značky, domy, les či moře 🙂

Jediné, co k tomu potřebujete je fantazie. Ale s tím určitě pomůžou vaše malé ratolesti.

Dárek jako zábava

Pokud vás to celé neskutečně chytne, můžete vaše nadšení využít při tvorbě dárečků pro babičky, dědečky, tety, strýčky a známé.

Malování prsty a poznávání

Jestliže budete malovat hlavně prsty, můžete to spojit i s vysvětlením, jak se který prst jmenuje nebo kolik prstů mají děti na ruce. Děti můžete naučit, jak vypadá vlna, kruh nebo čára, protože je můžete spolu pomocí prstů nakreslit.

Více inspirace najdete na naší nástěnce na Pinterestu Malování prsty!

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě