Očima otce – horké dny citlivého muže

Očima otce

Přečtěte si další příběh otce malého dítěte – Christopha Reichiho  “Horké dny citlivého muže” a jeho pohled na téma otcovství.

Dítě léta?!?

„Propána, dítě léta!“, tímto zvoláním byl již krátce po oznámení sladkého očekávání citlivý muž toužící po ochraně upozorněn na strastiplné letní měsíce: Kromě horka, se lze těšit ještě na zdrcující nedostatek kyslíku v ložnici nebo jiné sprostoty jakými jsou pravidelné útoky zapáchajícího potu ve veřejných dopravních prostředcích. Tak by si notovali přinejmenším všichni těhotenstvím prověření a pyšní ukázkoví rodiče. Ve skutečnosti – tohle všechno podcenil. Své ženě sice projevoval naivní soucit, ale v podstatě všechno muž podcenil. Navzdory všem varovným signálům bohužel včas nevycestovali do chladnějšího regionu, nýbrž se uhnízdili u sebe doma. S trpkými následky: Ze soucitu k jeho těhotné ženě zůstal jen soucit jeho samotného k sobě. On trpí! A to přestože je léto teprve v jeho první polovině. Z nosiče kabelky se stává nosič vody: „Miláčku, přines mi ještě prosím jednu sklenici vody.“ Tiše pronesená prosba ženy je stejně tak sladká jako kategorická. Sotva se citlivý muž znaveně přiblíží k posteli, musí se už zase vrátit, aby splnil žíznivá přání své těhotné ženy.

Horké léto

Horké léto

Z jinak ochotně vstávajícího muže se stává ležák: Všichni muži tohoto světa, buďte velmi opatrní! „Příliš“ pohybu je v létě „přespříliš“ pohybu. Těhotná žena čeká jako šelma na každý sebemenší náznak pohybu. Stačí, když o milimetr zvednete zadek nebo položíte ruce na opěrky. Jakmile to zaregistruje, pronikne vám „Miláčku, když už stojíš, můžeš mi prosím Tě přinést ještě jeden polštář!“ až do morku kostí. A to je jen začátek nekonečného seznamu požadovaných věcí, které nastávající matka zčista jasna strašně nutně potřebuje. Jen otázky se stávají záludnějšími: „Lásko, neviděl jsi náhodou někde ovládačku?“ Šálivé natahování těhotenského krku sem a tam má simulovat pokus, že si ho půjde najít sama. Dokud citlivému muži nedojde dech nebo nesklátí úpal z horka. Jak jednou vstal, už si nikdy nesedne!

Chudáček…

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě