Očima otce – šaty dělají miminka

Očima otce

Přečtěte si další příběh otce malého dítěte – Christopha Reichiho  “Šaty dělají miminka” a jeho pohled na téma otcovství.

Velikost? Jak to mám vědět?

„Jakou velikost má váš syn?“ „Ehm, tak to já ne…  ehm, miláčku, můžeš sem prosím rychle přijít?!“ Ale miláček už tady není, už dávno zmizel v džungli pestrých regálů s miminkovským oblečením a zářícími cenovkami. Samozřejmě se synátorem. A kdo tady zůstal samotný a bez pomoci? Otec. Tedy já. Pátrání po červeném kočárku zůstává bez výsledku. Mají pět identických modelů ve stejném odstínu červené a to jenom v prvním patře. „Takže je mu sedm měsíců a je asi takhle veliký.“ Prodavačka se poněkud skepticky zadívá na moje rozpažené ruce, které se pokoušejí znázornit délku těla miminka. „Hmm, tak to by mohla být 68. No ale možná taky už 74. Jistě vám říct to nemůžu.“ Její výraz se změnil ze skeptického na nervózní. Spustím ruce zpět podél těla a aktivuji smartphone.

Oblečení pro miminko

Oblečení pro miminko

V žádném případě se už nechci vystavit dalšímu nebezpečí výměnného pobytu v následující nákupní sobotu. Ne po dnešním shopping maratonu. Nákupní tašky jsou plné oblečení – pro nás tam není nic, všechno pro syna. Jakmile zaplatíme na pokladně, bude mu tak polovina těch věcí stejně už malá – přitom, jak rychle roste. A na zpáteční cestě se musíme ještě pokud možno zastavit v IKEA, abychom koupili ještě třetí skříň. Kam s těmi všemi hadříky? Problémy s místem jsou bonusem zdarma spojeným s rodinným přírůstkem – hlavně s takovým, který se obléká podle módy. Ještě ani nebyl venku z mámina břicha, a už byl obdarován nejnovějšími miminkovskými kolekcemi. Teta Blažena se na nás stále ještě zlobí – dostali jsme se k ní až tři měsíce po porodu. Příliš pozdě na velikost 56. Ten svetr jsme pak nějakou dobu používali jako jakousi čepici se střapcem. Taky to fungovalo. Až na ten průvan skrz otvory na rukávech.

„Uf uf, tady je moje spása!“ Můj smartphone zaznamenal úspěch. Na internetu našel tabulku s dětskými velikostmi. Byla vytvořena extra pro nevědomé a nákupu neschopné otce, jako jsem já. „Myslím, že si vezmu 80.“ „Velikost 80? Jste si jistý?“ „Ano. Tak jistý jako ještě nikdy.“ Usmívám se. Velikost 80 je pro děti od 12 měsíců. To znamená, že za pět měsíců budu moci koupit o jeden kousek oblečení méně.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě