Očima otce – bitva miminek

Očima otce

Přečtěte si další příběh otce malého dítěte – Christopha Reichiho  „Bitva miminek“ a jeho pohled na téma otcovství.

Tohle už taky umí?

„Spí už celou noc?“ Deset zvědavých obličejů čeká na moji odpověď. „Jo, tak to by bylo něco!“ Utrápeně se dám do smíchu. Nikdo další se nesměje. Jen samé vážné pohledy. „No, ta malá od Marie se už budí jen jednou za noc, jednou za noc se budí.bJednou“, zdůrazňuje Jasmína neúnavně. „Jednou“, zamumlám jako robot. Můj syn si krátce postěžuje řevem. „Říká už něco?“ Dvacet očí se upírá na moje rty. Lehce je pootevřu, hlavy se plné očekávání se nachýlí dopředu. „Uuaaah!“, zavříská syn znova. Zase rty zavřu, hlavy se zklamaně vrátí do původní polohy.

„Chantal už umí říct tři slova: Máma, dí jako začátek slova díky – a ka…“,Angelika se krátce uchechtne. „To říká, když si prdne, no fakt, říká to, když si prdne!“ Všechny se hlasitě rozesmějí. Kromě mě. Jasmína ke mně soucitně pronese: „No jo, ne všechny děti patří k těm nadaným. Třeba to ještě klapne…“S povzdechem polknu a najednou si už nejsem tak jistý, jestli je brunch pořádaný pro mladé matky tím pravým místem i pro mě. Můj šestiměsíční syn se v tom samém okamžiku chytí okraje pohovky a postaví se. Všichni ztichnou. „On už se staví???!!!!“ Stephanie nevěřícně protáhne svůj obličej. „No, tak jestli tohle může dopadnout dobře…“,povzdychne si Jasmína ustaraně mávajíce svým šálkem čaje. „…nejstarší syn od Cherry chodil už na sedmi měsících. Není se čím chlubit. Má teď z toho úplně pokřivenou páteř, do dneška nemůže normálně chodit, chudáček!“

Jaký otec takový syn

Rychle si do pusy nacpu obrovský kus koláče, právě včas, než stačím vykřiknout. Můj syn se s pochopením rozhlídne kolem a potřese hlavou. „Kolik že to vlastně váží?“, zeptá se jedna z mladých matek, jejíž jméno jsem zapomněl. „Vevět kivo“,odpovím a mohutně pokropím koberec sprškou drobečků. „Uff, no, tak to už je trochu tlustý…“, pronese Angelika ustaraně. „No holt jako jeho tatínek, chichichi!“, prská smíchy Jasmína. Hihňající se ženský sbor se k ní přidá. Můj syn se demonstrativně bouchne plastovou lopatičkou do hlavy. Předstírám, že mi někdo volá a po zbytek brunche se schovávám na záchodě.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě