Očima otce – návštěva dětského lékaře

Očima otce

Kontrola vybavení: Vůz číslo 1 – dětský kočárek – provozuschopný a připravený k akci. Oblečení na „misi“- dětský overálek – funkční a připravený k akci. Osobní ochranka – máma (vystresovaná), táta (příliš unaven) – přinejmenším připraveni k akci.

Pssst –  ať se nevzbudí!

Vyplížíme se z domu, v rekordním čase se ocitáme u vozu číslo 2 – rodinného kombíku – a nakládáme rodinu. Co možná nenápadně. Tep už je příliš zrychlený. Dítě spí, není slyšet žádný křik. Cesta dlouhá 2,5 kilometru proběhne bez mimořádných událostí. Máme štěstí. Našli jsme parkovací místo přímo před branou. S parkováním neotálíme, jsme rádi. Máma odpoutá dítě. Dítě se probouzí. Krátký záchvat paniky. Zachrání nás uklidňující prostředek – dudlík. Táta se vydává na průzkum. Levé křídlo, pravé křídlo, vchod zajištěn. Máma spěchá s dítětem za ním. Zazvonit. Tátův prst se lehce chvěje. Třetí patro, žádný výtah. Vystoupáme nahoru, ocitáme se před prvním zónou nebezpečí: ohlašovnou návštěv. Hlavně nebýt nepřátelský, nepůsobit negativně. Jinak se ani nestihneme rozhlédnout a naše čekací doba se znásobí. Ukázat zuby, ale necenit je. Podívat se do očí, ale příliš nemrkat. Nahlásit jméno, pamatovat si číslo zdravotní pojišťovny, připravit si kartičku. Ozve se náhlý sípavý zvuk. Rychlé obranné krytí. Konec poplachu. Bylo to jen kýchnutí. „Na zdraví!“, zahlučíme současně. „Děkuji! Posaďte se prosím na chvíli“, říká ta dáma s úsměvem. Uf, uf, příchod proběhl zdárně.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Hranice cizího území byly překonány a spolu s nimi i hranice vlastní. Nyní následuje druhá zóna nebezpečí: čekárna. Děti řvou, mimina kňourají, vzduch se hemží bakteriemi a poletujícími viry. Stavíme se do kouta, zadržujeme dech a dítěti ucpáváme nos. Počítáme do 325. Volají nás. Vydechneme a ve stavu lehce na omdlení se řítíme – dětského lékaře ignorujíce – do ordinace. Vrásčitý obličej. Plnovous připomínající Santa Klause. Ostrá injekční jehla. Dítě se směje, My brečíme a kňouráme. Jak jsme se dostali ven, to už nevíme. Mlhavé útržky vzpomínek. Když sáhneme po klice auta, nic nenahmatáme. Auto je pryč, parkovací místo nebylo parkovacím místem, ale vjezdem do objektu. Táta křičí na mámu. Máma křičí na tátu. Dítě křičí na všechny.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě