Bezpečně na sluníčku

Miminka a děti na slunci, jak je ochránit?

V létě i na jaře chceme být s dětmi, co nejvíce venku, ale zároveň je chceme ochránit před ultrafialovým slunečním zářením.

Pobyt na slunci je pro děti velmi důležitý, protože sluneční záření podporuje tvorbu vitaminu D a tím růst kostí. Dlouhý pobyt na slunci bez ochrany však poškozuje pokožku a může způsobit i rakovinu kůže. Proto je třeba se při dlouhodobém pobytu na slunci chránit, miminka a malé děti obzvlášť.

Ochranu při hraní a koupání na pláži u moře, v bazénu na zahradě, koupališti i jinde v přírodě poskytne dětem oblečení s UV filtrem. Můžeme děti chránit čepičkami a klouboučky s UV filtrem a také jim pořídit plavky s UV filtrem. Díky této ochraně mohou být děti na slunci déle a užívat si letní pohody.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

 

Jak takové oblečení funguje?

Oblečení, které chrání děti před nebezpečným UV zářením je vyrobeno z materiálů s UV filtrem. UV ochranný faktor – UPF uvádí, kolikrát déle lze v takovémto oděvu s UV filtrem pobývat na slunci, aniž by došlo k poškození zdraví. Ochrana UPF faktor je srovnatelná s protislunečním ochranným faktorem opalovacích krémů.

Kde takové oblečení seženu?

Dětské oblečení s UV filtrem na našem trhu nabízí firma Sterntaler®. Šije dětské oblečení z materiálů s UV filtrem, které spolehlivě ochrání před škodlivým UV zářením a odstíní až 98% škodlivého UV záření.

Jaké typy oblečení mohu pro své dítě koupit?

Sterntaler® nabízí kloboučky a čepičky s UV filtrem pro miminka od narození až po školní věk (pro velikost hlavičky 33 – 57 cm). Mnohé z letních modelů čepic a klobouků mají také vzadu plachetku, která spolehlivě ochrání i citlivý dětský zátylek před spálením od sluníčka.

Můžete koupit i plavky, plavkové overaly, trička a čepice Sterntaler®. Plavky jsou ve velikostech 74 – 116. Velikosti do 92 mají všitou plenku, která ochrání před ‚bazénovou nehodou‘.

Pro ochranu nejmenších miminek má Sterntaler® lehké letní dečky s UV filtrem.

Jak poznám, že kupuji oblečení s UV filtrem?

Sterntaler® označuje své výrobky UV ochranou 15+, 30+ a 50+. To označuje, že tyto výrobky prošly nejnáročnější certifikací podle normy EU DIN EN 13758-1. Dětské značkové oblečení s UV filtrem Sterntaler® si zachovává svoji schopnost UV ochrany i ve vodě nebo po vyprání.

Sterntaler® má vše potřebné pro Vaše miminko – hraní, krmení, koupání, spaní i cestování.

Kvalitní hračky, doplňky, oblečení, čepičky, ponožky, punčocháče i botičky s jedinečnými roztomilými motivy. Všechny výrobky splňují standardy ÖKOTex100, jsou absolutně bezpečné podle platných norem a jsou certifikovány pro děti již od narození.

Kde mohu oblečení s UV filtrem koupit?

  • OD Kotva, Praha 1: největší specializovaná prodejna textilu pro miminka
  • OC Eden, Praha 10: také outlet
  • Hamleys, Praha 1: nejlepší hračkářství na světě
  • www.sterntaler.cz

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě