Cestování s COVID-19

Měli jste naplánovány jarní prázdniny…či dovolenou

na měsíce dopředu a nemohli jste se dočkat, až se konečně dostanete pryč, ale najednou je tu coronavirus a  závažná nemoc COVID-19, kterou způsobuje…

Jako rodiče nejspíš přemýšlíte, zda je bezpečné cestovat s dětmi právě teď a zda byste měli zrušit zasloužené jarní či velikonoční prázdniny. Odpověď na tuto otázku bohužel není jasná.

Centrum pro kontrolu nemocí (CDC) říká,

že bychom se měli vyhnout zbytečnému cestování do Číny, Íránu, Jižní Koreje a Itálie – a varuje cestovatele, aby byli opatrní při návštěvě Japonska a Hongkongu.

Cestování autem je bezpečnější

pokud plánujete létat, je dobré postupovat opatrně a používat antibakteriální ubrousky k čištění povrchů letadel, jako jsou stolky, područky a koupelnové povrchy, kterých se můžete dotknout. Jako vždy si umývejte ruce mýdlem a vodou, nebo často používejte dezinfekci rukou. Nedotýkejte se tváře a v případě potřeby kašlete do lokte. Pro bezpečnost se prozatím vyhněte přeplněným místům, která se obtížně čistí, jako jsou zábavní parky, nákupní centra a dětská herní místa.

Je dobré nepodléhat panice a jak řekla jistá maminka, má větší strach z nachlazení či chřipky při letu než z nového coronaviru.

Problém je hlavně v tom, že veřejnost nemá dostatek informací. Zatímco o zdravých jedincích a dětech se v současnosti říká, že jsou vystaveni nízkému riziku, pro ty imunokompromitované může být COVID-19 smrtící. Rodiny samotné se musí rozhodnout, co je pro ně nejlepší. Mezi důležité faktory přitom patří destinace, zdraví a duševní pohoda.

Takže máte zrušit výlety?

Mámy, záleží jen na vás. Měly byste si promluvit se svým lékařem nebo pediatrem o svých plánech, mít na paměti vlastní pohodlí – a nebýt z cesty strestované.

Pokud se nebudete cítit pohodlně, zůstaňte doma, zkuste zavolat do hotelu a/nebo letecké společnosti a zjistit, zda za cestu můžete získat náhradu. A pokud jste stále na vážkách, sledujte situaci, dbejte rad lékařských odborníků a určitě dospějete k finálnímu rozhodnutí. A mezitím si myjte ruce a držte si odstup od lidí😊

Více o COVID-19 se dočtete také zde

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě