Zdravé opalování: Proč zvolit bezpečné minerální opalovací krémy?

V období, kdy začíná sluníčko víc pálit řešíme otázku, jak před slunečními paprsky chránit sebe a naše děti. Většina z nás volí opalovací krémy z drogerie, které jsou dostupné, levné a snadno se nanášejí. Víte ale o všech rizicích, které tyto běžné opalováky představují?

Je samozřejmě lepší namazat se jakýmkoliv krémem, než nepoužít žádný, a riskovat vrásčitou pokožku nebo rakovinu. Přesto jsou ale některé opalovací krémy lepší, než jiné.

Dejte zelenou opalovacím krémům s minerálními filtry

Opalováky s chemickými filtry jsou dostupnější a snadněji se vstřebávají. Jejich nebezpečí ale tkví v tom, že na kůži způsobují chemickou reakci, která sice odrazí škodlivé záření, ale vznikají při ní i látky, které se přes kůži dostávají do našeho těla. Ty mohou narušit naše hormony a způsobovat alergie. Pokud se navíc takovým krémem namažeme u moře, můžeme ublížit korálům a mořským živočichům.

Mnohem lepší variantou jsou opalovací krémy s fyzikálními, nebo-li minerálními filtry. Na kůži vytvářejí fyzickou bariéru složenou z nanočástic, které odrážejí škodlivé záření pryč. Nanočástice ale mohou být tak malé, že proniknou skrz pokožku do těla, kde mohou narušit DNA, a dokonce způsobit rakovinu. Nejlepší volbu představují minerální opalováky se zinkem. Částečky těchto filtrů jsou velké tak akorát. Odrazí UV záření a přitom neproniknou do těla.

Autor: Rachel Cheng

Zaujala vás problematika zdravého opalování? Mrkněte na stránky babystart.cz, kde se dozvíte mnohem víc informací.

Zodpovědně s kanadskou značkou ATTITUDE

Jednu z nejkvalitnějších a skutečně udržitelných značek eko drogerie představuje společnost ATTITUDE. V nabídce najdete jak minerální opalovací krémy, tak další produkty, které upotřebíte v koupelně i v domácnosti. Vyzkoušet můžete třeba dětskou kosmetiku z řady Baby Leaves nebo speciální přírodní produkty pro praní a úklid domácnosti, ve které vyrůstají malé děti. Vyberte si zde a dopřejte své rodině i naší planetě to nejlepší.

Autor: Lalorphotography

Autor článku: Veronika Gazdová

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě