Správný čas pořídit si dítě

Správný čas pořídit si dítě

Správný čas pořídit si dítě… Kdy je ten správný? Poznáte to? Čekáte na něj? Nebo jste ho nikdy neřešila?

Pohráváte si s myšlenkou na dítě?

Vzrušující! Nebo vám to nahání strach? Z mého pohledu není nikdy ten správný čas, vždy se najde něco pro a proti…

Ale abychom vám pomohli, přinášíme malý kvíz, čistě pro vaše ujištění, pocit nebo jen pro zábavu.

Správný čas pořídit si dítě

Jaké věci byste měla zvážit:

Jak stabilní je váš vztah?

Ne, neříkáme, že musíte být vdaná, spíše jde o to, že když se rozhodnete odstartovat své rodičovské dobrodružství s někým, s kým chcete být ve vztahu a se kterým se cítíte v bezpečí, je to v pořádku. Pokud jsou ve vašem vztahu nějaké otazníky, pravděpodobně se asi nebudete vrhat do rodičovského dobrodružství. I když někteří mohou být přesvědčeni, že dítě je dobrý způsob, jak upevnit nebo posílit vztah, věřte, že děti přinášejí zcela novou dynamiku a řadu výzev. Mohou váš vztah sice na krátkou dobu spravit, ale spíše čekejte pravý opak a počítejte s tím, že se ocitnete na vratší půdě, než jste nyní a do budoucna by to velmi těžce odnášelo právě vaše společné dítě.

Správný čas pořídit si dítě

Finanční situace

Počet peněz, které musíte mít v bance a díky kterým si můžete dovolit být rodičem, stanovený není, ale jisté finanční plánování pro vaši budoucnost není špatný nápad. Jen si zkuste spočítat namátkově náklady spojené s narozením dítěte (jako je nábytek, oblečení, dětská výbava, jídlo) a stanovit si rozpočet na prvních několik měsíců života dítěte. Pokud to vypadá zoufale, možná je na čase něco změnit a počkat, až se situace trochu zlepší.

Správný čas pořídit si dítě

Kolik vám je let

Všude kolem pozoruji, jak mají maminky první děťátko kolem čtyřicítky. Mladé maminky ještě donedávna nebyly v módě, naopak kariéra, cestování, zábava a přesvědčení o tom, že na to máme ještě čas, to vše vládlo. Řekla bych, že se nyní situace mění a ženy si začínají uvědomovat, že čím dříve, tím lépe. A rozhodně si nemyslím, že s dítětem nemůžete budovat kariéru, bavit se a cestovat – ale o tom bude jiný článek😊 Biologicky vzato je ideální věk pro to mít dítě vaše dospělost, řekněme 20 let. A psychologicky? Nikdy a kdykoliv😊 Prostě vaše vaječníky, kolem dvacítky, jsou čerstvé, mladé a váš reprodukční systém je na vrcholu.

Ženy ve svých dvaceti letech mají nejnižší míru potratů, mimoděložního těhotenství, případů mrtvě narozeného děťátka a neplodnosti. Ze sociálního a finančního hlediska je často hezké mít pár let navíc, o tom žádná, ale příroda mluví trochu jinak.

Správný čas pořídit si dítě

Máte ráda děti?

I to může velmi ovlivnit rozhodování. Znám spoustu lidí, kteří nemají rádi děti všech ostatních známých, kamarádů, ale skutečně milují své vlastní, což ovšem zjistíte, až se vám narodí😊 Pak jsou tací, kteří nemají rády děti vůbec, tady doporučuji jako náhradní řešení psa nebo jiné přítulné domácí zvíře. A třeba časem změníte názor.

Správný čas pořídit si dítě

A jak a kdy jste se rozhodly vy mít děti? Jak jste zjistily, že je ten správný čas? Plánovaly jste, nebo to přišlo samo? A co jste při zjištění, že jste těhotná, cítily? Šok, nadšení, strach? Ovlivnili vás ostatní lidé v rozhodování?

Dejte nám vědět v komentářích! 

 

 

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě