Péče o pleť v těhotenství

Péče o pleť v těhotenství

Vaše pleť v těhotenství se napíná, roztahuje se a někdy se na ní objevují skvrny. Může být rovněž sušší nebo mastnější. Obecně ale těhotenství propůjčuje pleti zářivý vzhled. K tomu přispívají hormony, ale také zdravější životní styl. Dopřejte své pleti pravidelnou péči a zůstane krásná. Nikdy si nezapomínejte ráno a večer pleť umýt.

Vaše pleť na obličeji v těhotenství

Normální pleť

Pleť si ráno a večer umyjte jemným mýdlem nebo pleťovým mlékem. Potom se opláchněte a pečlivě osušte. Tento denní rituál zabraňuje vysychání pleti. Používejte výrobky, které odpovídají momentálnímu stavu vaší pleti. Během těhotenství může totiž pleť reagovat citlivěji na některé látky. Sáhněte proto raději po hypoalergenních výrobcích.

Suchá pleť

Pleť těhotných žen bývá často sušší. Pečujte o ni ráno a večer zvlhčovacím krémem. V zimě může být vysoušení pleti ještě intenzivnější v důsledku suchého vzduchu a topení. Klidně vyzkoušejte také pleťové masky na suchou pleť.

Mastná kůže

Stav vaší pleti se během těhotenství často zlepší. Nanášejte si každý večer krém určený pro tento typ pleti. Ve výjimečných případech se až do porodu objevuje akné. V tomto případě se obraťte na dermatologa.

Problémy s pletí v těhotenství – „Těhotenská maska”

Od 4. až 6. měsíce můžete mít na obličeji rozesety malé hnědé skvrny (tváře, spánky, čelo). To je reakce pleti na slunce. Chraňte se před ultrafialovým zářením, které výrazně přispívá ke vzniku „těhotenské masky“. Nechoďte do solária a nevystavujte v létě svůj obličej slunci bez ochrany, nanášejte si silnou vrstvu krému s ochranným faktorem proti slunci a noste na hlavě klobouček. Po porodu tyto lehké změny barvy často samy vymizí.

Pigmentace na obličeji v těhotenství

Pigmentace na obličeji v těhotenství

Nemusíte se vzdát make-upu ani v těhotenství!

Nemůžete bez make-upu vůbec vyjít z domu? Žádný problém! Můžete se nalíčit, ale nenanášejte si žádné mazlavé make-upy! Sázejte raději na přirozenou a prozářenou barvu pleti. Zdůrazněte svou přirozenost. Pokud budete chtít dobře vypadat, použijte lehké tónovací pleťové krémy. Každý večer se pečlivě odličte vatovými polštářky a čisticím produktem, který je vhodný pro váš typ pleti. Přizpůsobte svůj make-up stavu své pleti, a to především tehdy, pokud se změnil.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě