Lékařská péče před porodem

Vyšetření těhotné maminky

Proč se má člověk nechat vyšetřovat, když není nemocný? Těhotenství je čas velkých převratů. Vaše tělo se neustále mění a hledá novou rovnováhu. Cílem lékařské kontroly je odhalit a korigovat eventuální slabá místa této rovnováhy.

Zajděte k lékaři co nejdříve. Opožděné pravidelné krvácení či pozitivní těhotenský test? Rychle vyhledejte svého lékaře, protože jedině tak se můžete s jistotou dozvědět, zda jste opravdu těhotná. Brzké vyšetření vám umožní rychle přizpůsobit vaši životosprávu novým okolnostem a učinit potřebná opatření pro hladký průběh vašeho těhotenství. Vyšetření jsou hrazena zdravotní pojišťovnou. Pokud jste těhotná, při prvním – velmi důležitém – vyšetření vám lékař či vaše porodní asistentka vysvětlí, jak bude kontrola vašeho těhotenství probíhat.

Je úplně normální, že vám bude klást řadu otázek o vaší rodinné anamnéze, prodělaných chorobách, vašich životních zvyklostech, pracovní situaci atd. Poradí vám, co dělat, když kouříte, máte namáhavé povolání, konáte dlouhé cesty atd. Během těhotenství jsou na programu různá vyšetření, měření a analýzy, jejichž cílem je kontrolovat vaše zdraví i zdraví vašeho dítěte a zhodnotit podmínky porodu, až se přiblíží jeho termín. Cílem všech těchto sezení je vás uklidnit, odhalit případnou nepozorovanou chorobu a včas ji léčit, a také zjistit, zda vám nehrozí nějaké rizikové faktory.

Od 8. měsíce se pak tyto návštěvy stávají častějšími. Každé lékařské vyšetření by mělo být pevným bodem ve vašem kalendáři. Nevynechejte žádné vyšetření. Využijte je ve svůj prospěch – máte při něm příležitost vyslovit své obavy, dostat užitečné rady a klást otázky, o kterých přemýšlíte. Tak pro své děťátko uděláte vše, co je ve vašich silách. Jen pokud budete pravidelně docházet na kontroly, budete moci profitovat také z finančních příspěvků.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama