Cradle Cap Gel – zvítězte nad dětskou seboreou

miminko ve vaně

Zná to snad každá maminka. Miminku se vytvoří ve vláskách žlutá či nahnědlá krusta, která působí dojmem, že jste dítěti snad půl roku nemyli hlavu. Cradle Cap Gel představuje řešení, jak se jí zbavit.

O co se jedná?

Objevuje se nejčastěji mezi 3. týdnem a 3. měsícem věku dítěte. Žlutá až nahnědlá krusta mezi vlásky vašeho miminka vypadá nevábně, ale na zdraví dítěte nemá žádný vliv. Odborně se nazývá seboroická dermatitida. Jde o výsledek nadměrné produkce mazových žlázek, která se obvykle časem sama upraví. Nejčastěji dětská seborea vymizí mezi šestým a dvanáctým měsícem věku dítěte. U některých dětí však přetrvává několik let, dokonce se může vytvořit i opakovaně.

Jak to vypadá?

Pokud objevíte u svého dítěte začervenalá místa s nažloutlou, nebo světle hnědou krustou, která v některých případech vypadá jako strupy, máte co dočinění se seboreou. Někdy může mít také podobu olupující se kůže, která vypadá jako lupy. Ve vlasech se v některých případech vytvoří souvislá silnější vrstva šupinek, přes kterou prorůstají vlasy.

Nejčastěji se seboroická dermatitida vyskytuje ve vlasech, odkud se šíří dále na obličej (obočí, víčka, čelo, nosní rýha). Objevit se může také v kožních záhybech v plenkové oblasti, v podpaží nebo na krku. Seboroická dermatitida dítě obvykle nijak neobtěžuje (nesvědí).

Hledáte nejšetrnější způsob, jak bezbolestně a účinně odstranit krustu z pokožky hlavu? Máme bezpečným řešení .

Trápí vás a vaše miminko seboroická dermatitida? Neváhejte, zapojte se do testování a zbavte se nehezkých šupinek bezpečným a šetrným způsobem.

Cradle Cap Gel

Gel na mléčnou krustu – seboroickou dermatitidu je určen k lokální aplikaci do kštice u kojenců a batolat k jemnému odstranění šupin.

Cradle Cap Gel

Cradle Cap Gel

Použití

Gel jemně naneste pomocí prstů nebo tamponu na krusty na hlavě dítěte a nechte působit několik minut. Poté na postižené místo aplikujte vlažnou vodu, prsty jemně roztírejte a tím dochází při vzniku emulze k odstranění krusty. Nakonec hlavičku důkladně opláchněte vodou a osušte. Aplikujte jednou denně dle potřeby. Lze aplikovat u kojenců od 3 týdnů věku.

Složení

Přípravek obsahuje makadamový olej, jojobový olej, extrakt z řasy Dunaliella Salina, minerály z Mrtvého moře, glycerin, tokoferol a vodu.

Prosíme maminky, které testovaly tento gel na dětskou seboreu o vyplnění následujícího dotazníku. Děkujeme

Výběr maminek byl uzavřen. Zapojit se ale můžete do některého z našich dalších testování. Sledujte náš Facebook a žádná novinka vám neunikne.

 

Sdílejte
Mustela-listopad-2021reklama

Poradny

 • Pupečníková a tříselná kýla (hernie)

  Jak se postupuje v případě kýly u miminka?

  maminky Happy Baby

  Pupečníková kýla se obvykle sama ztrácí, když zesílí svalstvo břišní stěny. Pokud je pupečníková kýla (hrbolek na pupíku) zvlášť velká, operuje se. O zákroku rozhoduje chirurg. Není to nic nebezpečného. Tříselné kýly (hernie inguinale) se vyskytují častěji u chlapců než u dívek. Operují se proto, aby nedošlo k zaškrcení hernie – tedy k situaci, kdy se v ní zachytí kousek střeva.

 • Impetigo

  Co je to Impetigo a jak se v případě nakažení zachovat?

  maminky Happy Baby

  Impetigo neboli kožní strupy  je infekce kůže a vždy ji musí ošetřit lékař. Vzniká okolo úst a nosu. Tekutina v malých vřídcích rychle hnisá a vytváří se žluté strupy. Tato infekce je velice nakažlivá, takže zvyšte opatrnost a hygienu.

 • Ekzém u miminek

  Jak a proč vzniká ekzém u miminek?

  maminky Happy Baby

  Jde o alergické onemocnění, které často mívá původ v rodině (bývá dědičné). Může začít okolo třech měsíců červenými skvrnami a velmi malými vyrážkami – vezikulami (puchýřky) – na líčkách, na čele a na bradě. Miminko trápí svrbění. Někdy jsou ekzémové skvrny příznakem jiného typu lehčí či těžší alergie.

Zobrazit všechny otázky z poradny (4)

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě