Eucerin AtopiControl – péče o atopickou pokožku

Eucerin péče o atopickou pokožku

Atopická dermatitida známá také jako atopický ekzém je kožní onemocnění, které trápí až 20 % dětí a 5 % dospělých na celém světě. Pokožka je suchá, podrážděná, zarudlá a svědí. Péče o atopickou pokožku bývá náročná. Při správné a hlavně pravidelné péči dokážete mnoho obtíží úspěšně eliminovat. I proto jsme dáváme maminkám možnost vyzkoušet Eucerin AtopiControl.

Atopická dermatitida

Neinfekční kožní onemocnění nejčastěji postihuje obličej, krk, horní část hrudníku, loketní a podkolenní jamky, ruce nebo nohy. U kojenců a u dětí se vyrážka objevuje nejčastěji v místech, která se nejvíce potí.

Ještě před 30 lety bylo nemocných 2 – 3 krát méně. Počet nemocných neustále roste. Vědci se shodují, že vliv na její vznik a rozvoj má genetika, podnebí a ovzduší v místě, ve kterém žijeme, pohlaví a věk matky při narození dítěte.

Koupání miminka

Eucerin jemná péče o atopickou pokožku miminek při koupání

 • Genetika: Pokud jeden z rodičů trpí astmatem, sennou rýmou, nebo dokonce atopickou dermatitidou, je vysoká pravděpodobnost, že dítě toto onemocnění zdědí.
 • Podnebí a ovzduší: Děti žijící ve městech se znečištěným prostředím mají vyšší riziko vzniku tohoto onemocnění.
 • Pohlaví: Průzkumy zkoumající rozvoj atopické dermatitidy ukazují, že ženy trpí onemocněním častěji než muži.
 • Věk matky při narození dítěte: Děti, které se narodily matkám, jež rodily ve vyšším věku, jsou vystaveny vyššímu riziku než děti, které se narodily mladým matkám.

Další faktory

Jestliže se u vás nebo vašich blízkých objeví projevy atopické dermatitidy, je nutné pokožku chránit a zabránit jejímu podráždění.

Některé oblečení, které nosíte, potraviny, nebo dokonce vaše zvyky mohou projevy dermatitidy zhoršovat:

Péče o atopickou pokožku

Eucerin – péče o atopickou pokožku

 • potravinové alergie: mléko, sýr, ořechy, mořské plody, kakao
 • alkohol
 • alergie na roztoče, pyly, prach
 • hrubé nebo neprodyšné materiály – např. vlna a nylon
 • nikl – obecný kov používaný na výrobu šperků a hodinek
 • formaldehyd
 • nešetrné prací prostředky
 • stres a nedostatek spánku
 • pocení
 • cigaretový kouř

Projevy atopické pokožky

Kůže je suchá a svědí. Nutí vás postižené místo škrábat. Dochází k porušení kožní bariéry. Vzniká vstupní brána pro infekci a bakterie, které opět způsobují podráždění. Začarovaný kruh svědění a škrábání vede k rozvoji a rozšíření atopického ekzému po těle.

cyklus svědění a škrábání

Zdroj: Eucerin

Péče o atopickou pokožku

Doposud není znám lék, který by atopickou dermatitidu zcela vyléčil. Období latentní fáze, kdy je ekzém relativně v klidu a máte “pouze” suchou pokožku, střídá fáze vzplanutí. V tomto období projevy ekzému nabývají na síle. Postižená místa vyžadují intenzivnější péči.

V období vzplanutí dermatologové nejčastěji doporučují léky na lokální použití obsahující kortikosteroidy.

Kortikosteroidy ( nejčastěji masti s obsahem hydrokortizonu) jsou velice účinné.  Působí rychle a přinášejí úlevu při svědění.  Zároveň potlačují záněty. Mají ale i jisté nevýhody.  Při dlouhodobém používání se kůže ztenčuje. Z tohoto důvodu není jejich dlouhodobé používání vhodné a není ani ideální u kojenců a u malých dětí.

Značka Eucerin vyvinula dermokosmetické přípravky odpovídající potřebám mírně až středně těžkých forem atopické dermatitidy.

Eucerin vyvinul přípravky, které zajistí pokožce potřebnou hydrataci, působí antimikrobiálně, vyřeší zarudnutí pokožky a zároveň budou působit proti úpornému svědění. Vzhledem k citlivosti atopické pokožky bylo pochopitelně důležité, aby byly přípravky bez parfemace, barviv a parabenů.

Vznikla nová řada Eucerin AtopiControl.

Fázově přizpůsobená komplexní péče o atopickou pokožku.

Kosmetická řada Eucerin AtopiControl

Kosmetická řada Eucerin AtopiControl

Prosíme maminky, které testovaly kosmetickou řadu AtopiControl o vyplnění dotazníku.

Testovací sada obsahuje:

 • AtopiControl Acute krém: zklidňuje zarudnutí a svědění a snižuje potřebu škrábání.
 • AtopiControl Lehká tělová emulze: vhodná pro každodenní péči. Pro zklidnění a intenzivní hydrataci podrážděné a svědící pokožky.
 • AtopiControl Sprchový olej: pro jemné čištění a zklidnění pokožky s atopickým ekzémem. Obsahuje vysokou koncentraci omega-3 a omega-6 olejů. Zmírňuje svědění a podporuje přirozenou kožní bariéru.
 • AtopiControl Pleťový krém: hydratuje, zklidňuje a zmírňuje suchost. Nelepkavý krém je obohacen o licochalcon A a ceramidy pro regeneraci a posílení kožní bariéry a úlevu od napjatosti a svědění.

Anebo se zapojte do některého z našich dalších testování. Sledujte náš Facebook a žádná novinka vám neunikne.

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě