Kalhotkové pleny Bobánek – recenze maminky Dany

Správný výběr plenek pro Vaše miminko je jedno z nejdůležitějších rozhodnutí. Proto 15 maminek mělo možnost otestovat tyto kalhotkové pleny Bobánek a vy si nyní můžete přečíst podrobnou recenzi od maminky Dany.

Kalhotkové pleny Bobánek

Kalhotkové pleny Bobánek

Dřív jsem to chtěla vyzkoušet a dokonce i pokukovala po použitých látkových plenách jen na vyzkoušení, ale pokaždé jsem začala pochybovat, jestli by mě to bavilo, jestli bych u toho vydržela apod. Proto byla pro mě tato možnost testování látkových plen unikátní – nejen abych zjistila, jestli mě to bude bavit a jestli se v tom najdu, ale i pro blaho dcerky. Přeci jen každý rodič chce pro miminko jen to nejlepší.

Zhodnocení jednotlivých částí plen Bobánek:

1. svrchní kalhotky s hruškami – úžasné, rychle suché (1 – 2 h), skvěle drží na miminku; hlavně oceňuju rychleschnoucí materiál,

2. separační plenky – dobrý nápad; oceňuju jejich použití na “největší nehodu” v pleně,

3. fleecová kalhotková plenka – její vložná odnímatelná plena je skvělá, používám ji i jako samostatnou vložnou plenu pod čtvercovou plenu ve svrchních kalhotkách, samotná fleecová kalhotková plenka je skvělá v tom, že je objemná a zachytí hodně exkrementů miminek. Nevýhodu vidím v délce sušení (u mě 24 h).

Kritéria testování

  1. Vzhled – krásný design, až mi je chtěla starší dcerka odnést, že je bude dávat panence,
  2. Jak miminku padnou – dost patentů pro úpravu velikostí, našla jsem správné nastavení pro naši holčičku. V pohybu jí nevadí, doplazí se všude, na kolínka se dostane rychle i s látkovou plenou,
  3. Jak rychle schnou – svrchní kalhotky do 1 – 2 h, vložná plena od fleecových kalhotek do 1  – 2 h, fleecové kalhotky 24 h,
  4. Četnost opruzení u látkových plen – zatím minimální,
  5. Finanční úspora – není sice horentní, ale nějaká úspora tam je; pokud ale někdo řeší závažnější dermatitidu miminka, jako já, na finanční úsporu nehledí,
  6. Výhoda oproti konkurenčním kalhotkám – oproti kalhotkám od kamarádky mi vyhovují samostatné PUL kalhotky nepropustné oddělené od vnitřku z hlediska opakovaného použití kalhotek i doby schnutí. Také mi vyhovují separační „pleny“ pro zachycení největšího znečištění. Skvělé je i to, že jsou kalhotky testované.

Když se řekne finanční úspora

Většinu maminek odradí práce navíc s praním/žehlením.  I já taková byla. Teď u větší dermatitidy mladší dcerky přehodnocuji. Kritériem pro používání látkových plen je pro mě úspora času, kdy nemusím stále běhat za pediatrem /kožním lékařem s opruzeným zadkem do krve. Úspora s neustálým kupováním mastiček a tinktur na dětský zadek, když není jisté, že to zabere (s tím souvisí i finanční úspora za neustálé nakupování mastiček, které použiju jen týden a pak mi leží v polici).

V rámci sledování plenek Bobánek jsem sledovala, kolik papírových plenek látkovým Bobánkem nahrazuji a přepočítala jsem to i na finanční úsporu papírových plenek, které používám. V rámci 8 denního testování plenek Bobánek jsem 20× látkovala.

Jedna papírová plenka mě stojí 5,20,-. Za celých 8 dní ušetřila 104 korun. Finanční částka pro mě není hlavní. Hlavní je klidný zadeček naší malé slečny.

Každá plenka se počítá!

Závěrečné zhodnocení testování látkových plenek značky Bobánek

Už od 2 – 3 dne testování jsem si, po zlepšené dermatitidě dcerky, uvědomila, že toto je cesta. Cesta, kterou se chci ubírat.  Pokud nechci strávit hodiny a hodiny našeho času po čekárnách lékařů s nejhorším stupněm dermatitidy.

Když nad tím ale uvažuju, nechci vyměnit své pohodlí s papírovými plenkami se 2 malými dětmi. Proto raději volím kompromis. Budu používat látkové plenky Bobánek v rámci části dne a ve zbytku papírové plenky. Značce Bobánek budu i nadále věrná, protože jsem s nimi moc spokojená (z hlediska savosti a doby schnutí).

Pokud bych se mohla účastnit i dalších testování, byla bych ráda. Líbí se mi podrobně hodnotit, testovat a zkoumat své možnosti. Také mě toto testování obohatilo. Proniknout do tajů látkování, a ještě k tomu v rámci testování, to se jen tak nevidí. Látkovat dál určitě budu. Zalíbilo  s mi najít si svou vlastní variantu látkování. Variantu, která mě nijak neomezuje, není finančně náročná, a zároveň mě i baví. A navíc se látkování líbí i starší dcerce. Začíná si hrát zase trochu jinak, takže věřím, že i jí látkování vnitřně obohatí.

Recenze ostatních maminek:

Dobrý den,

tak jsem po testování látkových plenek Bobánek dokoupila pár dalších produktů na látkování od firmy Bobánek a zhodnotila to. V příloze přikládám mé srovnání jednorázových dětských plen, látkování s testovací sadou Bobánek a látkování spolu s dalšími produkty značky Bobánek. Je pěkné vidět, že to jde s látkováním snadno a rychle. Děkuju za možnost testovat produkty Vašich sponzorů a budu se těšit na další výzvy k testování, které budete zveřejňovat.”

“Dobrý den,

v příloze přikládám mnou sepsané hodnocení testování produkové sady látkových plenek Bobánek. Nebýt Vás, trápila bych dcerku po čekárnách pediatra/kožaře a situace s rudým zadkem do krve by se opakovala stále. Takto vidím, že to jde i jinak, právě díky metodě pololátkování, ke které mě toto testování přivedlo. Ještě jednou děkuji.

“Také mě toto testování obohatilo – proniknout do tajů látkování a ještě k tomu v rámci testování se jen tak nevidí.”

Chcete i vy vyzkoušet různé výrobky a pomoci tak ostatním maminkám? Přihlaste se na některé z našich dalších testování. Sledujte naše facebookové stránky ať vám neuniknou žádné novinky.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama