Kouzelný klobouk – hra na lepší postřeh, koncentraci i motoriku

Testování hry Kouzelný klobouk

Chcete podpořit u vašich dětí rozvoj koncentrace, motoriky a postřehu? Hra je nejlepší odpověď. Vyzkoušeli jsme za vás hru Kouzelný klobouk.

Co vytáhnete z Kouzelného klobouku?

Kouzelný klobouk kartičky

Kouzelný klobouk karty

Hra až pro čtyři hráče, kterou se ale dokáže zabavit dítě samo. Principem hry je složit, co nejrychleji z kouzelnických rekvizit, které jsou vám k dispozici, stavbu zobrazenou na kartičce. Kartička je platná pro všechny hráče najednou. V jednom okamžiku se uprostřed stolu otočí kartička a vy s dětmi závodíte, kdo rychleji složí své kouzelnické rekvizity. Patří králík do klobouku nebo na něj?

Jak byly se hrou Kouzelný klobouk spokojené maminky a jejich děti?

Maminka Lucie a její tři děti(10,7 a 5 let)

Hru máme k dispozici dlouhou dobu a pravidelně ji s dětmi hrajeme. Velmi rádi hrajeme různé stolní hry, a tak jsme velmi nároční na jejich výběr. Nejdříve jsem si říkala, že to bude hra, která se nám brzo omrzí, ale není to tak. Velmi oceňuji to, že si hru s radostí zahrají všechny tři mé děti ve věku 10, 7 a 5 let. Smazává se tam věkový rozdíl, což u většiny her nejde. Dokonce ji občas hrajeme na párty i s dospělými. Hru opravdu doporučuji, je velmi rychlá, děti jsou zapojené všechny najednou a rozhodně se nestačí během hry nudit. Jako velkou výhodu pro ty nejmenší děti vidím to, že si mohou hrát samy. Hra pro ně může fungovat jako taková forma hlavolamu a výuky, kde dítě samo může podle kartičky (návodu) plnit zadaný úkol a i se samo hodnotit.

Maminka Mirka a její dvě děti (6 a 9 let)

Hra Kouzelný klobouk naše děti uchvátila. Podobné hry doma moc neprovozujeme a přiznám se, že mě stolní hry moc nebaví. Mnohem raději zajdeme s dětmi na kolo, hrát fotbal nebo prostě jen tak běhat po venku. Proto, když jsem přinesla domů Kouzelný klobouk, byla jsem sama zvědavá na to, jak nás to bude bavit. K první hře jsme se sešli všichni, přítel Honza, já, Ondra (9) a Matěj (6). Pochopila jsem, že jsem nejslabší článek řetězu 😊. Děti pochopily hru velmi rychle a také mě snadno obehrály. Honza vyhrával často, ale čím dál si vedl lépe i 6letý Matýsek. Hra nás všechny baví, máme ji doma už několik týdnů a hrajeme ji v různých sestavách, já s oběma dětmi, já s Matýskem nebo jen s Ondrou. Matýsek nedal jinak, než že ji donese ukázat i do školky 😊. Tam prý nehráli na čas, protože školkovým dětem chvíli trvalo pochopit princip hry. Myslím, že od 5 let by neměl být problém s pochopením pravidel, přestože na hře je uvedeno od 6 let. Když to shrnu, tato hra se stala velmi zábavnou součástí našich chvilek strávených společně a když se rozhodujeme, co budeme společně při dlouhých zimních večerech dělat, Matýsek často vykřikuje: Hrát Kouzelný klobouk!

 

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Maminka Eva a její dvě děti (4 a 2 roky)

Kouzelný klobouk je super postřehová hra, musí se přemýšlet a rychle jednat. Celkové zpracování chválím, krásné klobouky, figurky králíků a všechno to do sebe dobře zapadá. Úkolem je poskládat předměty co nejrychleji tak,  jak je zadáno na kartě. Hra je rychlá a jednoduchá, děti si zároveň cvičí jemnou motoriku.

Maminka Katka a její dvě děti ( 5 a 3)

Kouzelný klobouk se stal velice oblíbenou hrou celé naší rodiny a vozíme ho s sebou na dovolené společně s DixIt, nebo Veselým kurníkem. Měli jsme tu na návštěvě kamaráda (5) a ten také velice rychle pochopil pravidla a všichni jsme se velice dobře bavili. Více takových her, děkujeme.

Andrea a její děti ( 6 a 10 let)

Hru Kouzelný klobouk jsme dostali do ruky poprvé. Těšili jsme se, že se naučíme nějaké kouzelné triky, které, jak jsme po otevření zjistili,  hra neposkytuje. Název a obal trochu mate. Návod byl jednoduchý, ovšem plný hrubých chyb – či překlepů, ale spíše to vypadá na špatný překlad.

Jakmile jsme vyzkoušeli jedno, dvě kola tréninkově a děti plně pochopily, co se po nich chce, začal to být skvělý zážitek. Protože jde o rychlost přemýšlení a bystrost, mají ti starší (10let) převahu nad těmi mladšími (6 let), což ale splňuje účel. Protože dvě mladší děti se velice snažily až se jim z hlavy kouřilo… Ocenili jsme také, že hra má i náročnější variantu, kterou hrajeme se staršími dětmi. Ke hře se pravidelně vracíme a velice si ji užíváme. Mohu doporučit pro všechny rodiče.

Zapojte se do některého z dalších testování. Sledujte náš Facebook a žádné novinky vám neuniknou.

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě