Testujte s námi Lactil® – doplněk stravy, který pomáhá podpořit kojení

Kojení

Každá maminka může produkci mléka podpořit, zejména prostřednictvím správného jídelníčku a zvýšeného pitného režimu. Vhodným řešením je také užívání čistě přírodního přípravku Lactil® od společnosti Ewopharma.

Podpořit kojení pomáhá přírodní doplněk stravy Lactil®

Mateřské mléko je ta nejlepší strava, kterou může vaše miminko na začátku života mít. Díky svému složení mateřské mléko podporuje imunitní systém, chrání před vznikem alergií a celkově prospívá zdraví dítěte.

Může se stát, že např. kvůli císařskému řezu, zdravotním komplikací a separaci bude zpočátku mléka méně. Stejně tak v době růstového spurtu se může zdát, že produkce mléka „nestačí”. Nevzdávejte kojení! Často miminko k prsu přikládejte. Ideální je kontakt kůže na kůži. Nezapomínejte na pitný režim. Podpořit produkci mléka můžete také vhodnými doplňky stravy.

lactil

Lactil

Lactil® je první doplněk stravy na podporu kojení ve formě kapslí, které obsahují extrakty z anýzu a fenyklu, jež jsou pěstované organicky. Jejich bio produkce se řídí přísnými normami a mají čistě rostlinný původ. Užívání tohoto přípravku je pohodlné a jednoduché. Navíc máte jistotu, že koncentrace extraktů v kapslích je optimální. Přípravek nemá žádnou chuť, takže ho můžete bez obav užívat i v případě, kdy nemáte rádi chuť fenyklu.

Děkujeme všem – nyní probíhá testování.

 

Užívají se 2 tobolky denně a balení vám vydrží na měsíc. Doporučená cena je 279 Kč.

Bližší informace získáte v lékárně nebo na stránkách www.lactil.cz. 

Zapojte se i vy do některého z našich dalších testování.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Poradny

 • Co antikoncepce a kojení?

  maminky Happy Baby

  U většiny plně kojících matek se menstruace objevuje obvykle až po několika měsících. Během menstruace se může přechodně snížit tvorba mléka, změnit jeho chuť a dítě může přechodně mléko odmítat. Výlučné kojení do značné míry chrání před otěhotněním, ale nelze je používat jako jediný a naprosto spolehlivý antikoncepční prostředek. Pokud těhotenství není žádoucí, je třeba ochranu před početím doplnit jiným způsobem. Kojení v průběhu dalšího těhotenství nepoškozuje kojence ani plod. Pokud si těhotná matka přeje dál kojit, může v kojení pokračovat do narození dalšího dítěte.

 • Kdy se ke kojení začne přidávat jiná strava?

  maminky Happy Baby

  Ideální stravou pro dítě v prvním půlroce i déle je mateřské mléko. V rozmezí 17.–26. týdne se doporučuje zvolna začít s příkrmy. Někdy může trvat několik týdnů, než si dítě zvykne na novou chuť zeleninového příkrmu a polévky, první nemléčné stravy, kterou začne dostávat. V kojení s postupně převládajícím příkrmem lze však pokračovat až do 2 let věku dítěte i déle.

 • Lze zvýšit tvorbu mateřského mléka?

  maminky Happy Baby

  Je normální, že kolem šesti týdnů a kolem třetího měsíce života má dítě větší potřebu mléka, protože rychleji roste. Nabídka dočasně nemůže uspokojit poptávku. Tento stav je třeba upravit. Existuje bezpočet rad, lišících se podle jednotlivých generací a kultur. Nejedná se o žádná kouzla. Podstatou těchto rad je zachovat klid, věřit svému tělu, mít dostatek kvalitního odpočinku a dítě se zdravou chutí k jídlu. Co nejvíce odpočívejte. Je-li to nutné, přizpůsobte se režimu svého miminka: když odpočívá, odpočívejte také. Naučte se zavírat oči před praním, žehlením, nepořádkem a pra- chem, uvolněte se, relaxujte nebo třeba zatelefonujte kamarádce. Pokud vám lékař doporučí pití bylinného čaje pro kojící matky, který tvorbu mléka skutečně podporuje, proč ne? Tyto čaje obsahují mj. anýz a kmín. Ovlivňují chuť mléka a dítě většinou pije s větší chutí.

  Nabízejte dítěti prs co nejčastěji, kdykoliv se dožaduje kojení.

  Nabídka pak odpovídá poptávce: nezapomeňte, že čím více dítě pije, tím více mléka se vytvoří – s malým zpožděním, asi 1–3 dnů.

Zobrazit všechny otázky z poradny (4)

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě