Maminka Mirka testuje – výběr toho správného auta pro nás

Asi před rokem jsem se jako maminka dvou malých rošťáků, s jakous takous nově nabytou finanční svobodou po opětovném nástupu do práce po mateřské a touhou mít „nové boží auto“ rozhodla, že vyměním své malé dosavadní auto za větší, které splní mnohem náročnější požadavky na prostor, komfort, bezpečí mé i dětí a hlavně, bude krásné!

Co muselo vysněné auto splňovat?

Výběr auta byl na mě, takže jsem se rozhodovala jako matka a žena, „mužské“ parametry výběru šly trochu mimo mě. Stanovila jsem si základní kritéria: auto musí být bezpečné, spíš typu SUV (musím z něj mít „vyšší výhled“), musí mít ISOFIX (předchozí ho nemělo a chtěla jsem dětem dopřát větší pocit bezpečí), musí mít velký kufr na ty hromady věcí, co neustále převážíme sem a tam a hlavně se mi musí líbit, musí se mi v něm dobře sedět, musí se mi dobře řídit.

Po dlouhém, několikaměsíčním okukování každého modelu SUV, co jel okolo, zkoumání parametrů na internetu, vyptávání se přátel na zkušenosti atd. jsem nakonec zjistila, že si stejně zkrátka MUSÍM pořídit auto, do kterého jsem se vlastně zamilovala na první pohled, Hyundai Tucson .

Zjistila jsem, že přestože jsem  bývalá majitelka „benzínu“, vlastně mi mnohem víc vyhovuje řídit „nafťák“, takže začátkem září jsem se stala hrdou majitelkou nafťáku, 1,7 litru, se 17´´ koly, v krásné barvě white sand.

A jak se nám jezdí?

Po 2 měsících už mohu udělat první závěry z užívání tohoto super auta . Původně mi to auto přišlo hodně „pánské“, ale super pro ženu je pocit, že z něj vidím daleko lépe, mám pocit, že lépe kontroluji situaci na silnici a cítím se v něm bezpečně. Teď hodnotím auto jako „unisex“. Zjistila jsem, že od té doby, co ho mám, strašně ráda řídím , a to i na dlouhé vzdálenosti, auto už jelo 2x do Brna a zpět. Samozřejmě nejběžnější provoz je po městě, kluky ráno rozvézt do škol/školek, do práce, na kroužky a za kamarády. Naložím do něj obrovské množství věcí, aktuálně se stěhuji a neustále něco převážím sem a tam. Na auto jsem si pořídila „kouli“ a držák na kola (zařídili přímo v salonu, což mi ušetřilo starosti), abychom mohli s dětmi vyrážet na výlety na kolech, které milujeme. Auto má ve výbavě takovou síť, která se dá do kufru přidělat a když převážím něco menšího, nekoulí se to v kufru. Co jsem nedocenila a nikdy jsem na takové „vychytávky“ nebyla zvyklá a úžasně mi zpříjemňují užívání auta…kluci mají na zadních sedačkách držáky na pití, takže už žádné rozlité pití po podlaze. Auto má senzory deště, takže samo stírá . Zadní parkovací kamera je super na parkování ve městě (přece jen auto je větší než to předchozí a já jsem blondýna ).

Výsledek testu?

Podtrženo, sečteno, vybrala jsem si nejbáječnější auto, se kterým jsem maximálně spokojená a věřím, že budu ještě dalších 10 let. A navíc, se za mnou nyní otáčí řada mužů 🙂.

 

 

Sdílejte
Immunotrofina 2+1 zdarmaImmunotrofina 2+1 zdarmareklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě