Feminella – řešení na vaše intimní nepohodlí

Během těhotenství a samozřejmě po porodu prochází tělo mnoha změnami. Změny se týkají i pochvy, která v tomto období potřebuje citlivou péči. Příčinou jsou z velké části hormonální změny, které ovlivňují přirozené prostředí.

A právě hormony stojí i za vznikem tzv. vaginální atrofie. Ta se projevuje suchostí, svěděním, pálením, pocitem pnutí či bolestivým stykem. Sliznice je pak kvůli suchosti náchylná i ke vzniku drobných oděrek a zvyšuje se tak riziko vzniku infekce nebo zánětu.

Vaginální atrofii si mnoho žen podvědomě spojuje s menopauzou, ale pravda je, že se běžně objevuje i u mnohem mladších žen, které o ní nechtějí mluvit. Kromě již zmíněného těhotenství a navazujícího poporodního a kojícího období, se může vaginální atrofie objevit:

  • v souvislosti s dlouhodobým užíváním antikoncepce (či naopak po jejím vysazení),
  • po gynekologických zákrocích,
  • po prodělání vaginálních infekcí,
  • u onkologických pacientek.

Častěji se v důsledku sníženého prokrvení objevuje také u kuřaček nebo žen, které dlouhodobě nemají pohlavní styk.

Stejně jako o jiných intimních záležitostech je pro řadu žen těžko o těchto problémech mluvit a trápí se jimi samy. K nepříjemným fyzickým pocitům se tak přidávají i psychické obtíže.

Řešení při tom existuje – od úpravy životosprávy přes řadu hormonálních preparátů až po lokálně působící nehormonální přípravky. Pokud se žena zdráhá mluvit o tomto tématu v lékárně, může získat i lékařskou radu anonymně díky on-line poradnám.

Od projevů vaginální atrofie ulevuje zdravotnický prostředek Feminella Hyalosoft. Vaginální globule obsahují nejen běžně používanou kyselinu hyaluronovou a vitamín E, ale navíc také extrakt ze 4 bylin s protizánětlivým účinkem (pupečník asijský, sléz lesní, heřmánek pravý a tea tree oil).

Trápí vás také tyto problémy a stydíte se o nich mluvit? Vyřešte svá trápení a pomozte svými zkušenostmi i dalším ženám. Zapojte se do testování do 4.8. 2020

Právě nyní máte možnost přípravek Feminella Hyalosoft bezplatně vyzkoušet. Hledáme 20 žen trpící vaginální suchostí, která může být způsobena hormonálními změnami, zejména během menopauzy, v poporodním období, během kojení nebo po chemoterapii/radioterapii. Díky zvlhčujícím účinkům zmírňuje Feminella Hyalosoft svědění, pálení, pocity napětí či nepříjemné pocity během pohlavního styku. Díky zvlhčujícímu účinku kyseliny hyaluronové a obsaženým výtažkům z vybraných bylin napomáhá hojení drobných poranění.

Kdy se do testování nehlásit

  • Trpíte přecitlivělostí či alergií na některou ze složek přípravku.

Složení: jedna vaginální globule (o celkové hmotnosti 1,7 g) obsahuje 5 mg sodné soli kyseliny hyaluronové, 10 mg vitaminu E, 60 mg výtažku z Centella asiatica, 60 mg výtažku z Malva sylvestris, 60 mg výtažku z Chamomilla recutita, 2 mg tea tree oil, 20 mg koloidního oxidu křemičitého a 1483 mg semisyntetických glyceridů)

  • Jste těhotná. V případě těhotenství je možné užívání pouze po dohodě s lékařem.

Kdy užívání vynechat

  • nepoužívat při závažném vaginálním výtoku a během menstruace
  • nepoužívat souběžně s vaginálními antikoncepčními přípravky
  • pozor, může snížit ochrannou funkci kondomu
Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě