Maminka Renata – testovala odsavačku LOVI

Jelikož se náš syn narodil s rozštěpem rtu i patra, je pro mě bohužel kojení nereálné. Nejprve jsme v porodnici začali s umělým mlékem, ale s tím jsem se nesmířila a chtěla jsem mu dopřát mléko svoje. Ze začátku se to s půjčenou ruční odsávačkou moc nedařilo.

Jak testování probíhalo?

Díky Happy baby a značce LOVI jsem dostala možnost vyzkoušet dvoufázovou elektronickou odsávačku LOVI EXPERT 50/000. V pohodlí domova a s použitím elektronické odsávačky se odsávání zlepšilo a nahradila jsem skoro plně umělé mléko mlékem mým. Přestože je odsávání mléka časově (někdy i fyzicky ☺) náročné, díky ní jsem si snížila dobu odsávání na minimum. Odsávačka má fázi stimulace (tu z časových důvodů přeskakuji ☺) a devět fází pro odsávání. Většinou využívám fáze 4 – 5 a to mi stačí, abych za 10 minut na každé prso získala celkem cca 100 ml mléka. Vyzkoušela jsem i jiné fáze, ale tyto se mi zdají pro mě nejpříjemnější (odsávání nebolí).  

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Odsávačka má elegantní design, dotykový display, časomíru v podobě odpočtu 30 min (už nemusím stopovat čas odsávání na mobilu) a oproti jiným odsávačkám, které jsem zkusila, je velmi tichá (ocení hlavně partner ☺). Dodává se v šikovné praktické taštičce (určitě využiji i pro cestování) spolu s návodem k použití v češtině a bonusem několika kusů vložek do kojící podprsenky. Byla jsem překvapená, že LOVI má vložky do podprsenky i v černé a béžové barvě. Po prvním rozbalení jsem se trochu zděsila, kolik má součástek, ale díky tištěnému návodu a návodu na Youtube bylo její sestavení snadné stejně jako její údržba – některé části se vyvařují, jiné stačí jen opláchnout horkou vodou.

Pokud zrovna nemám přístup k elektrické zástrčce, ocením vestavěnou baterii, která vydrží dlouho (zatím mám odzkoušeno, že za hodinu a půl odsávání ubyla jedna čárka). Když nastanou případy, kdy je baterie vybitá a nemám po ruce elektrickou zástrčku, využívám odsávačku manuální, která je také součástí balení. 

Přechod z elektrické odsávačky na manuální je snadný, pouze se vymění vrchní část odsávačky, která obsahuje rukojeť (tu lze lehce mačkat dvěma prsty). Logicky je ruční odsávačka bez stimulace a více fází odsávání, ale i tak je odsávání velmi šetrné a efektivní – ve většině případů se mi podaří odsát skoro stejné množství mléka jako s odsávačkou elektrickou. Většinou si ji beru na výlety, kdy se mi nechce nosit odsávačka elektrická (je vhodné spolu s ní vzít také kryt na odsávačku nebo popř. uzávěr na lahvičku s odsátým mlékem).

 

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Součástí balení je také příslušenství pro krmení (savička, kterou jsem bohužel nemohla vyzkoušet, jelikož používáme savičky speciální) či příslušenství k uchování odsátého mléka (kryt na lahvičku apod.). 

Velkou výhodou pro mě má podstavec na lahvičku odsávačky – protože většinou odsávám v posteli nebo na sedačce a často jsem musela kvůli malému odsávačku odložit na tyto nestabilní plochy, díky podstavci se nemusím bát vylití odsátého mléka. 

Odsávačka se pohodlně drží díky delší plastové opěrce se silikonovou vložkou, což je zároveň malá nevýhoda, protože se v této části odsáté mléko drží a pokud si nedáte při oddělávání odsávačky od prsu pozor a neodděláte ji ve správném sklonu, může se vám mléko zadržené v této části vylít. 

Podtrženo sečteno – jsem ráda, že jsem měla možnost odsávačku vyzkoušet, jelikož má mnoho plusů oproti odsávačkám jiným. Můžu ji vřele doporučit, je to velký pomocník a podle mého názoru také poměr cena výkon odpovídá. 

Plusy:

 • Elegantní design, dotykový display 
 • Šetrné a efektivní odsávání
 • Časomíra
 • Tichý provoz
 • Praktická taška 
 • Vložky do podprsenky v různých barvách
 • Jednoduchý český návod + návod na Youtube
 • Vestavěná baterie
 • Ruční odsávačka
 • Příslušenství pro krmení a uchování odsátého mléka
 • Podstavec na láhev
 • Některé náhradní díly

Mínusy:

 • V delší plastové opěrce se silikonovou vložkou se odsáté mléko drží a pokud si nedáte při oddělávání odsávačky od prsu pozor a neodděláte ji ve správném sklonu, může se mléko zadržené v této části vylít
 • Při použití po čištění odsávačky je někdy potřeba prstem přitlačit ventil, aby odsávala 
Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie
Sdílejte
Immunotrofina 2+1 zdarmaImmunotrofina 2+1 zdarmareklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě