Výsledky testování – bezkontaktní teploměr Cemio Metric 308 SMART

Změřit teplotu miminkům bývá oříšek. Bezkontaktní teploměr je věc, kterou ocení spoustu snad každá maminka. Proto jsme dali možnost 5 maminkám testovat ultrarychlý bezkontaktní teploměr Cemio Metric 308 SMART, se kterým je měření teploty hračka.

A jak vše dopadlo?

… úplně na výbornou! Maminky byly nadšené, přečtěte si jejich reakce. Velmi děkujeme za obsáhlou reakci maminky Dany, která testování vzala opravdu poctivě 🙂

Cemio Metrik 308 SMART pomocník do každé rodiny

Ultrarychlé měření teploty do jedné sekundy ze vzdálenosti 5-8 cm. Bezkontaktní teploměr je super pomocník na ověření tělesné teploty, měření teploty vody ve vaničce, nápojů, nebo teploty v místnosti. U teploměru je možné vypnout zvuk, takže nehrozí probuzení děťátka při ověření teploty během spánku. V noci je navíc možné teplotu přečíst díky podsvícenému  LCD displeji.  Má paměť na 32 měření, záruku na 2 roky.

Více na www.cemiosmart.cz

bezkontaktní teploměr Cemio Metric 308 Smart

Bezkontaktní teploměr Cemio Metric 308 Smart

 

Přečtěte si recenze maminek

 maminka Klára:

1.   Je pro Vás použití teploměru jednoduché? – Ano, i děti hned pochopily.

2.   Našla jste v balení veškeré potřebné informace?  Řekla bych, že ano 😊

3.   Používáte teploměr i k jinému měření, než je tělesná teplota? Tělesná teplota, teploty příkrmu i vody ve vaničce

4.   Líbí se Vám design teploměru?  Možná by snesl trošku jemnější křivky 😊

5.   Ověřujete správnost teploty i jiným teploměrem?  Zkoušela jsem i s jiným a ukazoval přesněji

6.   Využíváte funkci „SCAN“? Ano, za nás super!

7.   Vyhovuje Vám balení teploměru a líbí se Vám? Zabírá půl lékárničky 😁 ale krabička je fajn.

8.  Doporučila byste teploměr svým kamarádkám? Již se stalo, i zapůjčila na vyzkoušení. Ohlas veliký, a rovnou i objednaný.

9.  Chcete nám sdělit ještě něco dalšího? Ocenila bych u něj změnu barevnosti displeje. Napr. Teplota v pořádku jedna barva (modrá treba), vyšší teplota třeba žluta, oranžova a horečka červená..

maminka Ivet:

1.   Je pro Vás použití teploměru jednoduché? – Ano, je. Jednodušší už být nemůže. Stačí přiblížit a zmáčknout. 🙂

2.   Našla jste v balení veškeré potřebné informace? Ano, je to tam hezky popsané. Návody čtu vždy u všeho, usnadní to pak spoustu přemýšlení, když na to chce člověk přijít sám. 🙂

3.   Používáte teploměr i k jinému měření, než je tělesná teplota? Teploměr používám na kontrolu teploty malého, i naši. Když napouštíme vanu, tak kontroluji vodu. Nejvíce ho využívám, když malému vařím čajík. U toho jsem si nejmíň jistá.

4.   Líbí se Vám design teploměru? Ano, je super. Akorát do ručky. 🙂

5.   Ověřujete správnost teploty i jiným teploměrem? Když se objeví teplota, před podáním prášku kontroluji teplotu ještě v zadečku, ale ne proto, že bych teploměru nevěřila, ale spíše pro můj pocit. 😀

6.   Využíváte funkci „SCAN“? Spíše ne. Nepotřebuji tuhle funkci.

7.   Vyhovuje Vám balení teploměru a líbí se Vám? Ano, je hezké. Teploměr tam vždy hezky odložím a má své místo. Ale při cestování si dávám teploměr samotný do kabelky. K cestování balení není vhodné.

8.  Doporučila byste teploměr svým kamarádkám?  Určitě ano, a budu ho doporučovat. Jsem velmi spokojená.

testování Cemio Metric 308 SMART

testování Cemio Metric 308 SMART

maminka Martina:

1. Použití teploměru je jednoduché…

2.V balení jsem našla veškeré informace…

3.Teploměr používáme i k měření teploty vody ve vaničce a v místnosti při koupání…

4.Design teploměru mi trošku připomíná čtečku čárových kódu, mohl by být menší…

5.Pro miminko máme digitální rychloběžku, pro nás klasický rtuťový teploměr, kterým kontrolujeme i teplotu vody pro miminko…

6.Zatím jsem jí nevyužila.

7.Balení teploměru je praktické…

8.Určitě bych ho doporučila kamarádkám…

maminka Lucie:

Jelikož mám doma pětiměsíční miminko, digitální teploměr se velice hodí.

Na teploměru oceňuji hezké balení a jednoduchý návod, kdy po prvním přečtení je hned jasné, jak se teploměr používá.

Používám ho každý den. Měřím teplotu v místnosti a teplotu vody, když jdu koupat svou dcerku. Velmi oceňuji funkci SCAN, kdy je vidět, jak teplota vody stoupá nebo klesá. Jediné minus je možná jen to, že když zapomenu z funkce SCAN přepnout do normálního režimu, teploměr se nevypne, ale to je jen o zvyku. Toto se mi stalo jen jednou a teď už si na to dávám pozor.

Vzhled teploměru je pěkný a jednoduchý, nemá žádná zbytečná tlačítka a je super, že je osvětlený a jde vypnout zvuk, hlavně, když dítě spí a nechci ho vzbudit.

Určitě bych teploměr na 100% doporučila. Měla jsem porovnání s jiným digitálním i rtuťovým teploměrem, ale tento vychází nejlépe. Má nejrychlejší a nejjednodušší měření a navíc ta funkce SCAN je opravdu super.

testování Cemio Metric 308 SMART

testování Cemio Metric 308 SMART

maminka Dana:

2 týdny testování

Vybrání do testování teploměru přišlo v pravou chvíli. Dcerka je živel a horko těžko ji přebaluju natož pak měřím teplotu. Občas mám pocit, že mám místo dítěte chobotnici, která má ne 2 ale snad 8 rukou a nemám šanci v klidu přebalit nebo změřit teplotu. Aktuálně řeším s dcerkou růst tří zubů současně a měření teploty v noci doufám, že bude pohodové.

Cemio Metric 308 SMART

Cemio Metric 308 SMART

1.   Je pro Vás použití teploměru jednoduché? 

Ano, až moc snadné 🙂

Když jsem vyfotila dcerky s testovaným teploměrem, byly obě schopné samy sobě změřit teplotu. Což o to, že teplota mladší dcerce (1) neměřila přesně. Naopak starší dcerka (3) byla nadšená zjištěním, že si sama změřila teplotu s přesnou hodnotou ☺ Měření teploty jde samo, když ji jsou schopny změřit i takto malé děti.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

2.   Našla jste v balení veškeré potřebné informace?  

Jak se to vezme – ano i ne. Při prvním otevření a přečtení všech příruček ano, všechny potřebné informace balení teploměru obsahuje, dokonce ve 3 provedeních (na vnitřní straně krabice, v návodu na použití, v přiloženém letáčku).

Když jsem ale zapnula testovaný teploměr a změřila tělesnou teplotu, chtěla jsem přepnout na teplotu objektu a tápala jsem. Nikde jsem nenašla návod na přepnutí. V příbalovém letáku výrobce uvádí Možnosti nastavení (str. 8.), kde lze nastavit upozornění při překročení prahové teploty (8.1), nastavení odchylky tělesné teploty (8.2) a ukončení režimu nastavení (8.3). Všechno tam je vysvětleno krásně, ale chybí mi tam jediný návod, jak to mezi sebou přepínat. Tento návod jsem našla elektronicky na internetu v letáčku právě na tento teploměr. Jedná se o tuto tabulku:

Návod Cemio Metric 308 SMART

Návod Cemio Metric 308 SMART

Ono to tam je v bodu 8. (Možnosti nastavení) uvedeno, ale jen první bod, kdy se drží tlačítko SET 3 sekundy. Poslední bod obrázku tam je taktéž uveden v podbodu 8.3 (Ukončení režimu nastavení), ale to mezitím mi tam chybí. Asi jsem to špatně pochopila, ale když jsem stáhla tuto tabulku z internetu, měla jsem to přepnuté hned.

3.   Používáte teploměr i k jinému měření, než je tělesná teplota?

Ano, zkoušela jsem měřit i jiné teploty těla/objektů:  tělesná teplota papouška 32,4°C,   teplota počítače 24,6°C, teplota zapnutého stropního osvětlení 36,2°C,  teplota změřená v lednici 3,6°C a teplota v místnosti. Měřila jsem i teplotu čaje pro dcerky a teplotu vody ve vaničce na koupání, ale některá měření teploty nesedí, u jiných nevím, jak teplotu daného předmětu ověřit.

Jediné, co jsem mohla ověřit jiným teploměrem, byly následující objekty:

  1. Teplota v místnosti měřená v noci – testovaný teploměr ukazoval 21,2°C a oproti tomu vnitřní čidlo meteostanice ukazovalo 23,5°C; čidlo meteostanice ukazuje přesně, protože pod námi bydlí manželovi rodiče a mají jinou meteostanici (hodnoty obou meteostanic odpovídají),
  2. Teplota čaje pro malé dcerky – zatímco hodnota testovaného teploměru ukazovala 39,5°C (měřeno 2x), pocitová teplota nebyla tak vysoká – dcerky do minuty od změření teploty čaj okamžitě začaly pít. Ani na ověření teploty prstem čaj nebyl horký, naopak vlahý a vhodný k okamžitému pití,
  3. Teplota vody na koupání – podle testovaného teploměru byla teplota vody 37°C, přitom pocitová teplota přes namočený loket nebyla tak vysoká. Manžel přeměřoval teplotu vody i jiným teploměrem a ukazovalo to jinak. Ihned po měření jsem dala do vaničky dcerku (1) a byla v ní spokojená. Kdyby byla teplota vysoká, reagovala by řevem.

O několik dní později jsem zkusila zase změřit teplotu čaje pro dcerky v naději, že se teploměr spletl a teď bude měřit správně. U prvního čaje teploměr naměřil 39,5°C, u druhého 35,5°C. Přitom byly obě lahvičky s čajem luhovány v jednom větším hrnku a teplota byla naměřena odlišně. Ve skutečnosti byla teplota obou čajů tak akorát na pití (vlahý čaj). Mrzí mě to, protože jsem jinak s teploměrem moc spokojená. Sice teplotu předmětů neměří přesně, ale lidskou teplotu ano a právě pro tuto jeho schopnost ho doporučuju dál a budu i dál doporučovat.

Po všech možných měření teploty mi vyšlo, že testovaný teploměr měří teplotu lidského těla krásně a vcelku i přesně (odchylka 0,1 – 0,3°C), ale u teploty předmětů nevím, co si mám myslet – tam, kde mám možnost ověřit si teplotu jiným teploměrem, to neodpovídá. Samostatná kapitola je měření teploty miminkům/batolátkům.

4.   Líbí se Vám design teploměru? 

Teploměr připomíná pistoli a dobře se drží.

5.   Ověřujete správnost teploty i jiným teploměrem?  

Měřila jsem si teplotu na čele a vyšlo mi 36,2°C bezdotykovým teploměrem. Teplotu jsem testovaným teploměrem měřila na vícero místech čela a pokaždé to vyšlo stejně (36,2°C; 36,1°C a 36,2°C). Zkoušela jsem si měřit teplotu testovaným teploměrem i u zadní strany kolena, kde jsou žíly a tepny a vyšla hodnota 35,6°C. V ohbí ruky, kde jsou tepny a žíly mi vyšla tělesná teplota 36,1°C. Tím se mi potvrdilo to, co výrobce Cemio v manuálu uvádí – u různých částí těla vyjde tělesná teplota jinak. 

Měření teploty u mě a manžela

Pro srovnání jsem si měřila teplotu v podpaží klasickým teploměrem (35,8°C) i bezdotykovým teploměrem (36,1°C). Na stejném místě to měří opravdu oběma teploměry  stejně. Zkoušel to i manžel a taktéž mu měření teploty těla odpovídala změření testovaným teploměrem i klasickým teploměrem.

Měření teploty u dítěte č. 1 (1 rok)

U měření teploty malých dětí kolem roku teplota testovaného teploměru neodpovídá hodnotě naměřené klasickým teploměrem. Odchylka teploty u ročního dítěte činí 0,8°C, což je hodně. Změřená teplota klasického teploměru byla 37,2°C – po odečtení 0,5°C kvůli měření teploty v zadečku činila přesná hodnota tělesné teploty 36,7°C. Teplota naměřená testovaným teploměrem nasměrovaná na stejné místo vyšla 35,9°C. Na čele měla dcerka naměřenou hodnotu 36°C. V podpaží si roční dcerka teplotu nenechala změřit a toto byl jediný způsob, jak ověřit tělesnou teplotu u takto malého dítěte. Výrobce uvádí přednastavenou odchylku 0,8°C, což odpovídá rozdílu naměřených hodnot. Ale u takto malých dětí si nerisknu akceptovat takovouto odchylku v případě horečky. Sice mohu přenastavit odchylku měření, ale když to udělám, nebudou sedět jiné teploty, které mi vyšly, že jsou stejné, jako s klasickým teploměrem – buď nechám výrobní nastavení a i když to batoleti nebude souhlasit, staršímu dítku (3) i nám s manželem ano, nebo přenastavím odchylku měření a pak teploty nemusí souhlasit nikomu. Raději nechám výrobní odchylku nastavenou tak, jak je.

Měření teploty u dítěte č. 2 (3 roky)

Měřila jsem teplotu i starší dcerce (3) a tím, že je už starší, nechá si změřit teplotu v podpaží pro ověření měření testovacího teploměru – hodnota naměřená klasickým teploměrem v podpaží činí 36°C. Hodnota naměřená testovacím teploměrem v podpaží 35,9°C (pro ověření teploty měřím na stejných místech), na čele měla naměřenou hodnotu 36°C taktéž testovacím teploměrem. Teplota tedy odpovídá.

6.   Využíváte funkci „SCAN“? 

zkusila jsem funkci SCAN, ale pokud nebude vysloveně potřeba využívat, vystačím si s klasickým měřením teploty bezkontaktním teploměrem – přeci jen změří teplotu těla/objektu do sekundy, takže je to tak jako tak rychlé 🙂

7.   Vyhovuje Vám balení teploměru a líbí se Vám? 

Ano, líbí se mi krabička na magnet, která vydrží (snad) i dlouhé roky, kdy nebudu muset řešit, kam teploměr uklidím.

8.  Doporučila byste teploměr svým kamarádkám?  

Doporučit mohu pouze u dospělých jedinců a dětí starších 3 let. Mladším dětem (batolátka) neměří přesně – přestože je tam odchylka přednastavená výrobcem, nelze riskovat takovouto velkou odchylku u těch nejmenších. Objekty pro měření nedoporučuju, ale jen proto, že nemám jak ověřit správnost naměřených hodnot.

9.  Chcete nám sdělit ještě něco dalšího? 

Překvapilo mě, jak rychle to teplotu změřilo – takřka do sekundy od zmáčknutí tlačítka pro měření. Když jsem si takto několikrát testovaným teploměrem změřila teplotu a poté klasickým teploměrem, přišlo mi, že to klasickému teploměru trvá moc dlouho.

Líbí se mi rychlost měření i to, že to starší dcerku (3) nijak neomezuje. Rozhodně budu teploměr používat i dál, jen ne u batolátka (1). Těším se, až budou mladší dceři (1) tři roky a budu jí moci měřit teplotu bezkontaktním teploměrem, to pak přestane být živel a bude chtít měřit teplotu každý den, jako starší dcerka (3) – jednou jsem jí teplotu změřila pro ověření správnosti testovaného teploměru a od té doby chce teplotu měřit pořád 🙂

Pro měření teploty dětí nad 3 roky je skvělý, zároveň ho lze využít i u postižených lidí, kteří jsou na úrovni malých dětí a mají sílu jako dospělí jedinci (je náročné změřit teplotu v podpaží, toto opatrovatelům určitě ulehčí péči o takovéto jedince). 

Testovaným teploměrem jsem se zhýčkala, změření trvá extrémně krátkou dobu a z takového komfortu při měření přejít na klasický teploměr se mi chtít už nebude 🙂

 Jsem ráda, že jsem měla možnost testovat tento teploměr a obohatit se o zkušeností s něčím novým 🙂

Zapojte se i vy do některého z našich dalších testování. Sledujte náš Facebook a žádná novinka vám neunikne.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě