Vánoční procházka Prahou – výstava betlémů

betlém

Nevíte kam zajít odpoledne s dětmi? Vezměte je na procházku vánoční Prahou a zastavte se v Betlémské kapli. Letošní jubilejní výstava betlémů přináší to nejlepší, co jste za posledních 40 let mohli vidět.

Doporučuji jít v době, kdy se začíná stmívat. Okolí Betlémské kaple je krásně vyzdobené a osvětlené. Vchod do podzemí navodí tu správnou tajuplnou atmosféru.

Na výstavě uvidíte betlémy zhotovené nejrůznějšími technikami. Organizátoři chtějí zdokumentovat, že tvorba betlémů je stále nesmírně rozmanitá. Představí betlémy z nejrůznějších oblastí – betlémy kralické, ústecko-orlické, příbramské, třebíčské a další.

Mimo betlémů jsou součástí výstavy také nejrůznější vánoční ozdoby, které se při zdobení stromečků používaly – vosk, dřevo, dřevěné hobliny, vata, sklo, papír, přírodniny nebo také různé ozdoby z těst (kynutého, sněhového, perníkového a dalších).

Výstava zaujme nejen dospělé, ale i děti. Nechte je stavět vlastní město v kostkovišti, podívat se na svět krasohledem, rozhýbat postavičky v jednom z betlémů nebo třeba pozorovat, jak se točí mlýnské kolo.

Je libo něco na zahřátí, v místní kavárně mají výbornou kávu a horkou čokoládu.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Z Betlémského náměstí je to kousek na náměstí Staroměstské. Nenechte si ujít letošní andělské Vánoce. Sváteční atmosféru tvoří dekorace s tématikou andělů. Bohatě zdobený vánoční strom se pravidelně rozsvěcí na dvě hudební melodie. Díky moderním technologiím se nesou v duchu 21. století, nezapomínají zdůraznit úctu k tradicím a lásku k přírodě.  Typické vánoční pochutin jsou letos konečně podávané v nádobí, které je ze 100 %  kompostovatelné.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

 

Každodenní kulturní program na multifunkčním pódiu zabaví děti i dospělé. V podání dětských, amatérských i profesionálních souborů zazní koledy, sólový i sborový zpěv a také koncerty. Malé i velké návštěvníky navíc čekají divadelní představení, promítání pohádek a večerníčků přímo na pódiu. Čekají vás také tradiční akce jako je Mikuláš, Česká mše vánoční, Hej mistře Jana Jakuba Ryby, rozlévání rybí polévky nebo Zvonohra Petra Manouška.

Až se vrátíte z procházky domů, připravte si na něco na zahřátí ve variantě pro děti i dospělé.

Kam chodíte na Vánoce vy? Pište nám svoje tipy.

Sdílejte
Symbiosys BifiBabySymbiosys BifiBabyreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě