Sencor Kuchyňský robot – postřehy Renaty, členky týmu Happy BABY

Během Vánoc jsme testovaly Sencor STM 7875RS, podívejte se, jak obstál.

Pokud rádi vaříte a pečete, je Sencor STM 7875RS Kitchen Master jako splněný sen. V porovnání cena vs. výkon se řadí mezi absolutní špičku na trhu. Nemusíte se děsit hromady zašpiněného nádobí. Jednoduše vše naházíte do myčky a je uklizeno.

S tímto robotem děti ani sousedy nevzbudíte

Bydlíme v bytě a dětský pokojíček sousedí s kuchyní. Jako máma dvou malých dětí jsem u robotu přirozeně řešila výkon vs. hluk. Představa, že se pustím např. do zadělávání těsta na chleba a vzbudím si děti, nebyla příliš lákavá. Dříve, jsem tyto věci raději dělala ručně, ale nyní s robotem Sencor se už bát nemusím. Ani na nejvyšší výkon není tak hlučný, aby rušil okolí.

Dvě ruce stačí

Potřebujete postupně přidávat další do těsta nebo krému další suroviny? Někdy je to docela oříšek. Při představě, že musím něco stále mixovat a k tomu přidávat další věci mi přišlo, že autor je buďto chobotnice nebo má k sobě dalšího pomocníka. Se Sencorem lze postupně přidávat další suroviny, aniž byste potřebovali další ruce.

Také se vám stávalo, že něco začnete mixovat a než se suroviny spojí, máte je všude po kuchyni? Teď stačí, když k nádobě v níž mixujete přidáte ochranné víko. Nepořádku se už bát nemusíte.

Síla nebo lehkost

Na propracovaní hutných těst potřebujete vážně sílu. Pomalu promíchat suroviny, aby se spojily v jedno, a následně nahnat do těsta vzduch, aby z něj výsledek nebyl příliš těžký. Přiznejme si ale, že rukám prostě rychlost otáček nenastavíte. Sencor i v tomto ohledu pomůže. Zvlášť kváskový chléb připravíte jedna báseň.

Díky flexi planetárnímu systému míchání nezůstanou v míse žádné nepromíchané ingredience. Se šlehací balonovou metlou hravě připravíte lehoučké krémy. Těsta na roládu budou jako obláček.

Neplýtváme

Občas se stane, že se sejde doma hromada ovoce. Vždycky jsem vymýšlela, co s tím, aby se ovoce nezkazilo. Nemám ráda plýtvání a vyhazování jídla už vůbec ne. Pokud se nějaké jídlo zkazí v létě na chatě, ač nerada, odnesu jej na kompost. Ale teď v zimě? Co s tím? Během vánočních svátků jsme rozhodně chuť na další sladké pečení, müsli tyčinky a jiné, rozdhodně neměli. Vlastně po těch jídelních orgiích vůbec nebyla chuť k jídlu. Jedno ráno nám Sencor doslova zachránil snídani – připravili jsme si z něj skvělé ovocné smoothie. Děti jej milují a já sem v klidu, že do sebe dostanou vitamíny a nevyhazujeme jídlo.

S pulzním spínačem jsme během pár sekund zvládli i přidat LED a smoothie proměnily v ovocnou ledovou tříšť.

Masožrouti si přijdou na své

Pokud milujete šťavnaté burgery, karbanátky a další jídla, kam se přidává mleté maso, jistě mi dáte za pravdu, že nejlepší je čerstvé mleté. Dostali jsme od kamarádů maso přímo z jejich chovu. Za čas ale vyvstala otázka, v čem jej umlýt. Mlýnek na maso po babičce se poděl bůhví, kam a další věc do kuchyně jsme nechtěli pořizovat. Díky robotu Sencor se problém vyřešil sám. Díky nástavcům jsme zkusili hrubší i jemnější mletí. Připravila jsem ihned dětem jejich zamilované spaghety bolognese a muž pozval kamarády na skvělé domácí burgery uprostřed zimy. S domácími bulkami (taky z dílny Sencor). 😊

Shrnutí

Za mě je mixér opravdu jednička. V porovnání cena vs. výkon nemám nejmenší výtku. Velké plus vidím v množství nástavců, kterými disponuje. Jednoduchost ovládání, lehký bajonetový systém upínání jednotlivých nástavců zvládl i starší syn. Oceňuji velkou nastavitelnost otáček, zejména pak pomalý start. Jako máma oceňuji Led displej s nastavitelným časovačem – už nemusím sledovat, na hodinách, jak dlouho mixuji. Jednoduše nastavím a můžu klidně odejít za dětmi. Díky Led osvětlení vidím, jak to s mixováním vypadá během procesu – to baví hlavně děti. Jediné mínus, které bych vytkla byla menší stabilita při vysokých otáčkách. Zkrátka kousek cestoval.

Autor: Renata Šejnová, Marketing tým

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě