Byla jednou jedna holčička a ta… snila o velkých věcech

Byla jednou jedna…Právě tak začíná velká spousta pohádkových příběhů. A začíná tak i knížka Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky.

Čtení pro holky

Ta ovšem místo princezen čekajících na vysvobození, líčí životní osudy stovky ženských osobností světové historie od politických vůdkyň, pirátek, vědkyň, umělkyň až po sportovkyně. A díky jejímu celosvětovému úspěchu si nyní mohou všechny malé i velké holky přidat do knihovniček její druhý díl. A to už je pořádná porce zajímavých příběhů na dlouhé zimní večery… 

Krásně ilustrovaných knih pro děti vycházejí v současné době desítky. Je proto poměrně složité přijít s něčím novým, čím by bylo možné zájem čtenářů přitáhnout. Příběhům na dobrou noc pro malé rebelky se to rozhodně podařilo. Kromě nádherných ilustrací totiž oba díly nabízí desítky příběhů o významných ženách z celého světa, které se jednoho dne rozhodly, že si splní svoje sny.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Primatoložka Jane Goodall, tenistka Serena Williams, módní návrhářka Coco Chanel, vědkyně Marie Curie, spisovatelka VirginaWoolf, moderátorka Oprah Winfrey, herečka Sophia Loren nebo třeba závodnice Formule 1 Lella Lombardi. To je jen malý výčet inspirativních žen, s nimiž se můžete setkat v Příbězích na dobrou noc pro malé rebelky 1 a 2.

Poznejte blíže sto životních osudů, sto vědkyň, sportovkyň, umělkyň a dalších osobností, které se nesmazatelně zapsaly do historie. Jejich medailonky doprovázejí celostránkové portréty od desítek výtvarnic z celého světa, které z knihy činí opravdu parádní kousek do každé knihovny. Tyhle úžasné knihy navíc všem holčičkám ukazují, že v životě můžou být, kým chtějí.

Každá dívka by si měla být vědoma překážek, které ji v životě čekají. Zrovna tak by ale měla vědět, že nejsou nepřekonatelné. Že je v jejích silách je nejen zdolat, ale i odstranit pro dobro dívek a žen, které přijdou po ní. Stejně jako to dokázaly všechny silné ženy v téhle knize. Všech sto příběhů ukazuje, že jedině srdce, které umí důvěřovat, dokáže změnit svět,” říkají autorky knihy Elena Favilli a Francesca Cavallo.

Zásadní čtení pro holky, ale i pro kluky. Děti, které si z téhle knížky budou číst před spaním, budou snít velké a inspirativní sny.“ (The Guardian)

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama