Kouzlo nošení 2021

Kouzlo nošení 2021

Kouzlo nošení je zcela ojedinělý projekt, který u nás nemá prozatím obdoby. Zejména nabízí festival, kde si můžete v jednom dni a na jednom místě nejenom prohlédnout rozmanitou nabídku šátků, nosítek a dalších výrobků od řady firem, ale především můžete načerpat maximum informací z oblasti nošení dětí a kontaktního rodičovství. Za vším stojí Michaela Nováková, matka dvou dětí s mnohaletou praxí v marketingu, která před lety propadla právě kouzlu nošení.

Festival Kouzlo nošení

Třetí ročník festivalu Kouzlo nošení se koná v sobotu 4. září 2021 v Konferenčním centru City, Na Strži 65/1702, 140 00 Praha 4.

Festival Kouzlo nošení je určen každému, koho zajímá téma ergonomického nošení dětí v šátcích nebo nosítkách a kontaktní rodičovství, tedy budoucím  maminkám, rodinám s malými dětmi i odborníkům. Na své si přijde jak začátečník, tak pokročilý. Více informací najdete na www.kouzlonoseni.cz, na Facebooku či Instagramu.

Nošení dětí a kontaktní rodičovství

Nošení dětí je velmi aktuální téma, které řeší hodně rodin. Ne všichni ale ví, že je potřeba dbát na správné, tzv. ergonomické nošení. Proto je cílem šířit v tomto ohledu osvětu. Mnohé informace je samozřejmě možné se dozvědět na internetu, ale ne vždy jsou správné. Navíc mít možnost si vše osobně osahat, vyzkoušet a zeptat se odborníků, co Vás zajímá, je před vlastní koupí k nezaplacení. Festival je inspirován zahraničními akcemi, například londýnskou The Wrap Show.

Kouzlo nošení 2021

Kouzlo nošení 2021

Kontakt rodiče s dítětem je více než přirozený a má svá nenahraditelná pozitiva. Kontaktní rodičovství se zaměřuje právě na to, aby miminko, a později i batole, mělo co nejvíce bezprostředního kontaktu se svými rodiči. Ať už prostřednictvím kojení, společného spaní či formou respektujícího přístupu k výchově. Jednou z možností kontaktního rodičovství je právě i nošení dětí v šátcích či nosítkách. Nošení je velkým pomocníkem pro rodiče, protože děti jsou při nošení klidnější, cítí se v blízkosti rodiče bezpečně a utužuje se tím citová vazba. Při nošení má rodič volné ruce, proto mu usnadní život nejen při dalších povinnostech, ale i při cestování, kdy je pro kočárek připraveno mnoho nástrah. Akce zcela určitě neodrazuje rodiče od používání kočárků, ale ukazuje jim další alternativu, která je v kombinaci s kočárky ideální.

Co Vám festival Kouzlo nošení nabídne?

Cílem festivalu je nabídnout návštěvníkům zajímavé informace nejen na téma nošení.

Ve veletržní části budou čeští i zahraniční vystavovatelé nabízet své šátky, nosítka, nosící i kojící oblečení, látkové plenky a další zboží. Na stánku Happy Baby na Vás budou čekat skvělé dárkové tašky se vzorky, které každé mamince udělají jistě radost.

Během edukační části bude řada lektorek a odbornic předávat své zkušenosti. Z témat se budou řešit nejen základy nošení, ale třeba i praktické tipy, jak zvládnout nošení v reálném životě, tandemové nošení (dvojčátka), partnerská komunikace s dětmi, izolace v době mateřství a jak se vypořádat s komunikací, nebo praktické nácviky různých úvazů do šátků na břicho, bok i záda.

Součástí bude opět tester zóna, kde si návštěvníci budou moci zdarma vyzkoušet různé šátky a nosítka za pomoci lektorek nošení,  nebo si nechat zkontrolovat nastavení vlastního nosítka či správnost úvazu.  V konzultační zóně se bude hovořit o živé péči o vlasy nebo můžete přijít zkonzultovat, jestli je Váš postoj při nošení správný a jak ho případně napravit, aby nebolela záda. Samozřejmostí opět bude dětský koutek, kojící a přebalovací koutek a jídelní zóna.

Akce opět podpoří tombolou s krásnými dárky neziskovou organizaci Nedoklubko, která pomáhá rodinám s předčasně narozenými dětmi a bude tam mít svůj stánek.

Stále je možné se přihlásit jako vystavovatel, přednášející či do konzultantské zóny.

Co více Vám Kouzlo nošení nabídne?

I když Kouzlo nošení původně vzniklo jako výše popisovaný festival, v roce 2021 toho kromě třetího ročníku nabízí zakladatelka mnohem více. Vzniknul první online kurz v ČR Nošení dětí jednoduše a bezpečně, kde se rodiče mohou z pohodlí svého domova a za osobní podpory Michaely dozvědět o nošení vše, co do začátku potřebují. Podzimní běh tohoto kurzu bude začínat 11. října 2021 a je možné se zapsat zde do waiting listu, abyste dostali více informací o vypsání přihlášek do kurzu právě včas!

Kouzlo nošení 2021

Nezapomeňte dění sledovat na webu či sociálních sítích. 🙂 A pojďte s námi podlehnout kouzlu nošení!

Pro vstup na festival bude potřeba na místě podepsat pouze čestné prohlášení o bezinfekčnosti!
(kdo bude chtít, může se místo čestného prohlášení prokázat očkováním, prodělanou nemocí či testem)

Autorka: Michaela Nováková

www.kouzlonoseni.cz

[email protected]

www.facebook.com/kouzlonoseni

www.instagram.com/kouzlonoseni

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě