Ekodrogerie pomáhá se zalesňováním planety

Trend přírodní kosmetiky je stále silnější, a to je dobře. I tímto způsobem totiž můžeme podpořit zdraví planety, která tak bude krásným domovem i pro příští generace, stejně jako zdraví naše. A co víc! Nově máme možnost přispět k tomu, aby byla země ještě zelenější. Některé značky přírodní kosmetiky se totiž zavázaly k tomu, že za každý prodaný produkt vysadí nový strom. Uznejte sami, že to je působivé gesto.

Pokud jste doteď v drogerii váhali, zda zvolit levný a chemií nacpaný dětský šampon, nebo raději sáhnout po dražším výrobku s přírodním složením, netestovaném na zvířatech, možná vám nová zelená kampaň vaši volbu usnadní. Je všeobecně známo, že ze světa mizí stromy. Ať už je příčinou lidská chamtivost, která drancuje deštné pralesy, nebo neuvědomělé vysazování smrků v nižších polohách, které pak likviduje kůrovec. I běžný člověk ale může svým chováním přírodě pomoct. Jak? Třeba výběrem šetrných produktů.

Jeden strom za každý zakoupený výrobek. Milion stromů za rok.

Mezi podporovatele zelené budoucnosti patří také kanadská firma ATTITUDE, která dlouhodobě podporuje udržitelný způsob života. Mezi jejich produkty najdete jak dětskou kosmetiku, tak drogerii pro dospělé i čisticí prostředky do domácnosti. Všechny jsou vyrobené z přírodních surovin, netestované na zvířatech a uložené v rozložitelných obalech.

Ve spolupráci se dvěma neziskovými organizacemi, které se specializují na zalesňování (Eden Reforestation Project a One Tree Planted), vysadí firma v rámci kampaně Vy koupíte produkt, my zasadíme strom jeden strom za každý jeden produkt. V České republice tato krásná iniciativa probíhá během září 2020 v několika vybraných obchodech. Zajímá vás, kam stromečky půjdou? Svůj domov najdou v různých částech světa – v Kanadě, USA, Indonésii, Keni a dalších regionech, které o své lesy přišly. Každý rok se totiž vykácí až 15 bilionů stromů.

Stromy jsou důležité z hlediska tvorby kyslíku, jako domov pro zvířata i zadržování vody v krajině a ochlazování vzduchu. Podpořte jejich výsadbu. Vybrat si svůj ATTITUDE produkt a udělat malý krůček pro zelenější planetu můžete v těchto obchodech během září 2020.

Klikněte na obrázek a podívejte se na krátké video.

Sdílejte
Mustela-listopad-2021reklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě