Příběh pěstounky Martiny – 13. díl – chodíme s Boriskem do práce

Pěstounka Martina

Protože je Borisek rád venku a dopoledne bývá opravdu krásně, začínám opět doručovat letáky. Jedná se o doručování na dvě sídliště, pokud bych to šla vše najednou, tak jde o procházku 2x v týdnu na 4 hodiny. První týden, co byl Borisek u nás s nimi chodily děti, druhý týden nabízím, že je můžeme zkusit doručovat s Boriskem my.

Doručujeme letáky

Připravit je stíhám v době, kdy Borisek spí, takže už zbývá je jen doručit. Vycházíme tedy s Boriskem do terénu, vybaveni pitím, přesnídávkou, piškoty a nutným rohlíkem. Boriska tato činnost velmi baví a doručujeme celé 3 hodiny. Máme většinu hotovou a domů přijíždíme akorát na oběd. Po něm jdeme oba spát, přiznám se, usínám s ním. V noci totiž tím, jak je co chvilku vzhůru, toho moc v kuse nenaspíme. Probouzí se po dvou hodinách tvrdého spánku a s úsměvem se mě ptá, jestli půjdeme zase doručovat. Ne, zase tolik toho nemáme. Slibuji, že až přivezou další, tak půjdeme. Jakmile večer Borisek usne, nechávám ho doma s dětmi a jdu doručit zbytek. Vracím se dřív, než se stačí probudit.

Protože se Boriskovi doručování opravdu líbí, začínáme takto pracovat 2x týdně, odcházíme ráno v 8 hodin, vracíme se kolem 11 hodiny. Od auta vycházím vždy se dvěma vozíky, Borisek ze začátku chodí pěšky, jakmile máme jeden vozíček vyprázdněný, tak do něj naskakuje a nechá se popovážet. Čas nám rychle utíká, a i toho docela dost stíháme. Po pár dnech, kdy už je na sídlišti zvyklý, mu nabízím doručování s jeho motorkou. Chodíme na sídliště, které je částečně bezbariérové, takže i s motorkou může vjíždět do vchodů. Občas je rychlejší než já. Naštěstí nemá tendenci někam ujíždět, kde by na mě neviděl, za což jsem moc ráda.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Nikdy neříkej nikdy

Je pravdou, že se odměna za doručování hodí. Děti si opět domlouvají své brigády na svých místech, dcera pracuje v O2 areně jako hosteska, je ráda, když může pracovat v den různých koncertů – Queen, Depeche mode, sportovní akce – tenisový Laver cup, různé hokejové akce. Syn zkouší od rychlého občerstvení – KFC, McDonald´s po call centrum. Zatím vyhrává KFC. Kde jsou ty sliby před pár lety – do rychlého občerstvení NIKDY, ALE VÁŽNĚ NIKDY nenastoupím 😊.

Navíc mi přijde, že není vůbec špatné, když dítko vidí, že se chodí i do práce, abychom měli peníze. Nejsem sama, kdo při pěstounské péči částečně pracuje. Některé pěstounky se věnují účetnictví, telefonnímu dotazování, některé uklízejí v domácnostech nebo hlídají děti. Ale samozřejmě vždy záleží na věku a náročnosti péče o dítko. Přeci jenom to je nejdůležitější a brigáda se dá kdykoliv ukončit.

Sdílejte
Symbiosys BifiBabySymbiosys BifiBabyreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě