Příběh pěstounky Martiny – 16. díl – tvoříme s Boriskem

Pěstounka Martina

Venku začíná být hodně sychravo, tak procházky pomalu zkracujeme a pro změnu hodně tvoříme spolu. Boriska to moc baví.

Kreativita a barvy

Chtěla jsem mu udělat na památku otisky nožiček a ručiček, je droboučký, tak mi to přišlo takové roztomilé. Čím máme ale otisky udělat? Pátrám po internetu, ptám se přátel. Prodává se barva, přímo určená na otisky. Vyrážíme s Boriskem do drogerie, o barvě vědí, ale momentálně nemají. Nevadí, poradíme si. Napadá mě, co zkusit razítkovací barvu. Výborný nápad, natírám Boriskovi ručičku, otisky vypadají moc hezky. Po natiskání jedné ručičky se jdeme umýt. Ouha, razítkovací barva odmítá pustit dolů. Fajn, zítra máme naplánovanou návštěvu z OSPODu, to se budou divit. Zkouším všechno možné, čím dostat barvu dolů, od teplé vody, mýdla až přes jar. Ředidlo doma nemáme, možná by pomohlo. Zkouším dcery odličovací potřeby. Ani těmi to moc nejde. Nacházím v domácích zásobách písek Real – hurá, tím to jde trochu dolů. To bylo naposledy, co jsem použila razítkovací barvu.

Mohla bych zkusit něco jiného, třeba temperové barvy. Borisek je nadšený a ochotně si nechá roztírat barvu po noze. Samozřejmě že chce šlápnout na papír úplně jinam, než plánuji já. Pro jistotu tiskáme víckrát, ráda bych měla na jednom papíru dva otisky ručky a dva otisky nožky. Několik papírů vyřazuji, protože když máme hezký otisk levé nožky, nepovede se ten pravý. Borisek se baví a já začínám litovat, na co jsem se to dala.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Konečně máme otisky!

Když máme pidi nožičky otiskané, jdeme na ručičky. To je ještě o něco větší zábava, Borisek opět nadšeně natírá štětečkem barvu na ruku a tiská. Jasně, že naprosto jinam, než já si představuji, jeho kreativita nezná mezí. A když se povedou tři otisky pěkné, tak ten čtvrtý na stejný papír se samozřejmě buď naprosto rozmázne, nebo neotiskne celý, takže to není tak, jak bych to já chtěla.

Po hodině zkušebních otisků, stálém umývání všeho možného, vypotřebování pomalu celého balíčku vlhčených ubrousků, umytí podlahy, stolu, zajištění těch lepších obrázků konečně končíme a já jdu chlapečka namočit do vany. Mimochodem, ucho jsme neotiskovali, tak nechápu, proč má barvu až tam. Asi se jako kriminalista s nabíráním otisků živit vážně nebudu. Na dva povedené papíry jsem potřebovala asi 15 nepovedených.

Podzimní tvoření

Protože Boriska baví jakékoliv kreativní tvoření a tohle byla extra zábava, alespoň pro něj, vydáváme se do parku na sbírání listů, které pak různě lepíme, znovu tiskáme. To mě přivádí na nápad, vyndat razítka. Opět nadšení nebere konce, sice razítkovací barva je opět všude, ale to nevadí, hlavně že se to Boriskovi líbí. Miluje razítka s obrázky od Disneye – „yba, tygg, ňéňa“. Už vím, co dostane jako jeden z dárků – razítka 😊. A jestli seženu třeba s auty, to by mohl mít velkou radost.

Blíží se Halloween, s Boriskem vyrábíme strašidýlko. Další z ohromné zábavy. Pomáhá vydlabávat, sice to zkouší i lžící, ale nakonec zjišťuje, že holýma rukama to bude naprosto nejlepší. Rád by i vyřezával, protože všechno zakázané samozřejmě láká nejvíc, takže práce s největším nožem, co máme v domácnosti by možná byla trochu adrenalin, na pohotovosti jsme ještě nebyli, ale ne všechno také musíme zkusit. Po chvilce smlouvání nechává vyřezávat mě. Strašidýlko se nám daří a v dalších dnech ho denně rozsvěcujeme na balkoně. Jakmile ale beru do ruky foťák a ráda bych Boriska vyfotila, opět tu mám skřítka, který by se rád tvářil na fotce co možná nejbláznivěji. Ještě že se dá nafotit spousta fotografií a pár nejhezčích vybrat.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě