Příběh pěstounky Martiny – 2.díl – Borisek přijíždí

Pěstounka Martina

Jsou 4 hodiny odpoledne. Já přecházím doma jako mlsný kocour a vlastně nevím co připravovat. Čekám na telefonát, kdy si budu moci Boriska převzít.

Autosedačka je připnutá v autě, v tašce mám plyšáčka, autíčko, rohlík a banán. Kontroluji občanku, Rozhodnutí o přijetí jako pěstounky. Mám všechno. Ještě papír, tužku, třeba bude potřeba si něco zapsat. Volá sociální pracovnice – předběžné opatření dneska soudkyně nevypracuje, máme si pro něj přijet zítra na soud. Co bude s Boriskem? To půjde na jeden den někam jinam a pak za mnou? Zvládne to tříletý brouček?

Převzetí Boriska

Sociální pracovnice se mě ptá, jestli jsem ochotná jej převzít i bez soudního předběžného opatření. No, jestli to není vyloženě zakázané, tak klidně. Hlavně že to nebude stresující pro maličkého. Jsem připravená pro něj okamžitě jet. Nemusím, přiveze mi ho jiná sociální pracovnice taxíkem. Volám klíčové pracovnici, čeká celou dobu kousek od soudu, ještě že máme tolik obchodních center. Sděluji jí nový plán, a to že Borisek přijede k nám. Nevadí jí to a hned se domlouváme, že tedy přijede k nám. Ty jo, byt bez přípravy. S tím jsem nepočítala. Rozhlížím se okolo sebe – prádlo na sušáku, další v přepravce nevyžehlené, na hromádce doklady z dnešního vyřizování na úřadech … Nejsou vyleštěné dveře od skříněk, nádobí leží na odkapávači. V rychlosti sklízím nějaké drobnosti a připravuji se na návštěvu.

Za půl hodiny přijíždí klíčová pracovnice, je to naše první setkání. Povídáme si o mé rodině, dětech, o Adélce, jak vše probíhalo, o Boriskovi zatím moc informací nemáme. Za další půlhodinku volá sociální pracovnice, že jsou před domem. Jdeme dolů, Borisek v autě spinká. Vidím maličkého skřítka, vůbec mi nepřipadá jako tříletý. Je to droboučký klouček, s tmavší barvou pleti. Sociální pracovnice ho pomaličku budí a odnáší v náručí k nám domů. Pomaličku se probírá. Hned se začíná usmívat. Na to, co prožil se tváří jako naprostý pohodář. Rozdává úsměvy na všechny strany. Přináší si tašku se třemi přirozbitými autíčky, a to je vše co má.

Seznamování

Sociální pracovnice se omlouvá, že je Borisek tak nepříjemně cítit, sice se snažili jej trošku omýt, ale přesto je stále hodně špinavý. Dostávám podepsat dokument o převzetí, Borisek začíná zkoumat byt. Seznamuje se s naším psem, kde mu říkám, že se na něj nesmí sahat, jinak kouše. Nevím, jestli to chápe, protože se k němu neohroženě vrhá. Strkám ruce mezi ně a zabavuji Boriska jinou hračkou. Nechá se, takže první konflikt zažehnán. Nabízím mu, že půjdeme ven, je rád a jde. S klíčovou pracovnicí se domlouvám, že dám další den vědět, jak bude vše probíhat, se sociální pracovnicí se potkáme zítra na soudu, kde si musím vyzvednout předběžné opatření.

Informace o chlapečkovi

Od sociální pracovnice se doptávám na další informace. Opravdu byla maminka s Boriskem venku ve stanu? Uvědomuji si, že minulý týden se venku hodně ochladilo, běžná denní teplota byla kolem 10°C, v noci ještě nižší. Také prý chodí hodně čůrat, ale je bez plenek a hezky si řekne. Je viditelně nastydlý, má rýmu. Moc toho prý za celý den nesnědl, všechno odmítal. To nevadí, zkusím mu něco nabídnout. Zaujala ho kapsička s přesnídávkou, trošku si z ní cucnul a zase jí odkládá. Nechce ovoce, rohlík, pití, nic. Prošel prý nějakou základní prohlídkou u dětské lékařky, která se ho ale bála skoro i dotknout. Vzhledem na barvu kůže se trochu obávám žloutenky, takže hned zítra pro jistotu zajdeme na testy a do té doby k němu musíme všichni přistupovat jako by tam možnost tohoto onemocnění byla.

Jdeme ven, zkusíme na hřiště. Na procházce si všímám, že Borisek těžko chodí, šoupe nožičky po zemi. Má dost velkou nožičku v poměru ke zbytku těla. Nenápadně ho fotím, abychom měli fotečky do knížky, kterou mu zase budeme zpracovávat. Na hřišti ho to baví, máme tam skluzavku, pískoviště, pár houpaček, lezeckou stěnu. Běhá od jednoho k druhému. Píšu dětem, že už tu máme chlapečka a posílám fotku. Píšou, že se těší domů. Uvidíme, co na ně Borisek, byl to pro něj dlouhý den.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě