Příběh pěstounky Martiny – 23. díl – kde bude Borisek na Vánoce

Pěstounka Martina

Ještě začátkem prosince jsem si myslela, že by mohlo vyjít předání Boriska do jeho rodiny. Čím víc se blížila doba poloviny prosince, už jsem si říkala, že to asi nevyjde a budeme muset nějak vyřešit Vánoce. Kde má být, když není určeno, ke komu bude do péče přecházet? Neudělá to zle mezi rodinami, když ho jedna rodina bude mít a druhá ne?

U koho bude Borisek na Vánoce?

Nakonec jsem se rozhodla, že na Štědrý den bude s námi a v dalších dnech ať se rodiny třeba poperou. Protože probíhaly kontakty s tatínkem každý týden, byl to právě on, kdo se první zeptal, jak to s Vánoci bude. Seznámila jsem ho s plánem a nabídla, že si další dny může vybrat. Štědrý den vycházel na neděli, nabídla jsem kontakt v sobotu, nebo v pondělí. Tatínek se ptal, jestli s ním může být na dva dny. Ráda bych mu Boriska na dva dny na návštěvu pustila, ale úplně jistá jsem si nebyla, jestli to je povoleno. Vím i ze školení, že se nocování jinde u dětí moc nedoporučuje, ale tady bylo asi na zvážení nějakou výjimku.

Velký úklid

Ještě pár dní před Vánoci mě čekala návštěva z OSPODu Boriska, tak jsem jí i využila k tomuto dotazu. Stále jsem se úplně s těmito „návštěvami“ , sice už nemám tendence skoro vydesinfikovat byt, ale stále ještě ve své kůži úplně nejsem. Takže proběhne větší než velký úklid – toť otázka, jestli je to vůbec možné s Boriskem za zády, přípravou Vánoc, cukroví, návštěvami Domovů důchodců … Jo, snad se povedlo.

I když … Například večer před návštěvou OSPODu okem odborným okukuji domácnost, hračky srovnané – můžu vůbec Boriskovi druhý den dovolit si hrát? Rozkramaří je jako vždy. Proč tu má vlastně 3 přepravky hraček, když nejvíc ho zajímá nářadí syna v chodbě, takové šroubováky, kladívko, nebo i pilka, to je panečku zábava. Případně váleček na nudle v kuchyni, palička na maso, naběračky, obracečky – to je mnohem lepší než nějaké dřevěné puzzle nebo kostky 😊 .

Obhlížím i koupelnu, ložnici – převlékám postele, kuchyň – a ejhle, objevuji dvě lahve od rumu, jedna prázdná, druhá z poloviny plná – takže rychle uklízím. Věřím, že kolem Vánoc, kdy většina z nás rum do cukroví dáváme by to snad i pracovník OSPODu pochopil a nepovažoval mě za nebezpečného alkoholika, který tu nasává rum po večerech, ale co kdyby náhodou 😊 . Takže v rychlosti strkám lahve do skříně a doufám, že tam nepůjdu pro něco až tu bude sedět u stolu.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Návštěva OSPDu

Scházíme se tu všichni i s klíčovou pracovnicí, vše probíhá v přátelské atmosféře. Akorát Borisek předvádí, že snad vůbec neumí mluvit a jediné co jsem ho za ty 2,5 měsíce naučila je vrčet a napodobovat zvuky zvířat. Jinak vůbec nemluví, nehraje si, jenom skáče po sedačce a předvádí tygra s výkřiky „uááááá“. Kdykoliv se ho někdo na něco zeptá, ozývá se jeho oblíbené „uááááá“. Ukazuji pár fotek, výrobky, co jsme společně tvořili, vyprávím o kontaktech s tatínkem a jeho rodinou, o denním režimu Boriska a různých aktivitách, které podnikáme. Zároveň se i ptám na možnost dvoudenní návštěvy a seznamuji všechny s plánem na Vánoce. S tím že bude Borisek s námi na Štědrý den všichni souhlasí, bohužel s návštěvou s přenocováním pracovník OSPODu nesouhlasí, protože nemá ještě domácnost tatínka prověřenou. Chápu to a pokusím se to domluvit s tatínkem a pak i s babičkou, která očekávám, že se také kolem Vánoc ozve.

Tatínek mi hned odpoledne volá s dotazem, jak to tedy dopadlo a jestli si bude moci Boriska na dva dny vzít. Vysvětluji mu, že ne. Naštěstí má pochopení, i když rád není a domlouváme tedy návštěvu 25.12 s tím, že odpoledne s Boriskem přijede a 26.12 si jej zase dopoledne vyzvedne a odpoledne zase vrátí k nám. Další den ještě volá i babička a také se ptá po kontaktu na Štědrý den. Vysvětluji situaci a plán, nabízím setkání den předem, nebo až po návštěvě u tatínka. Není moc ráda, chtěla by pouze 24.12, ale slibuje, že se ještě někdy ozve a domluvíme se.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě