Příběh pěstounky Martiny – 39. díl – balíme se na víkend🙂

Pěstounka Martina

Tento týden nás čeká víkendový seminář, kam máme naplánováno odjet samozřejmě i s Boriskem. Doma nechávám prázdný byt a dva puberťáky, na jejich hlídání našeho psa velikosti větší rukavice. Doufám, že byt najdu tak jak jsem ho opustila.

Chlapa na okna

A to doslova, protože nemůžu čekat, že by v něm snad proběhlo něco jako „velký jarní úklid“. I když – třeba takové umytí oken, by nebylo vůbec špatné. Ale protože u nás už přes dva týdny kopou ulice pro natažení kabelů pro PRE, tak je mytí oken asi stejně špatný nápad. Já už jsem je myla dvakrát, to by člověk neřekl, že ten prach dolétne v takovém množství až do 8. patra – rozhodla jsem se koupit si nějaké šikovné udělátko na mytí oken. I když po poradě v jedné fb skupince by možná bylo lepší, si pořídit chlapa, protože několik maminek mi napsalo, že okna jsou v jejich domácnosti starostí chlapů.

Balíme na víkend

Zrovna balím věci na třídenní pobyt mě a Boriska 😊 . Asi budu potřebovat větší auto. Mám jenom kombíka. To je zajímavé, jak člověk, když jede na dovolenou třeba letecky, vejde se do kufříku a bere jenom to nejnutnější. Ale když jedu vlastním autem, a ještě až na místo, tak přidává a přidává a přidává 😊 . Přeci tam nebudu prát, stejně by mi to asi nestihlo uschnout, takže s sebou pro Boriska 5 triček, patery tepláky, hračky na písek, míč na hřiště, kolo, nočník na noc, ještě hygienu – sakra ta taška je ale malá, nemáme nějakou větší? Nezapomenout pyžama, nějaké ňamky pro děti, co tam budou, přezůvky, boty na ven, ještě jedny, když se ty první zmáčí 😊. To by bylo abych se do tašky nevešla.

Balím papíry pro Boriska na kreslení, pexeso, blok a tužky pro mě na poznámky. Pro Boriska granko, oblíbený kelímek od McDonald´s a brčka, protože z nich snídá ráno kakao. Přichází dcera, sbalený penál. Kdo četl mé povídky o schvalovacím řízení, tak si možná na perfekcionalistickou holčinu vzpomenete – „mami neboj, máš tam všechno, pastelky, fixy, zvýrazňovače, tři propisky, tužku, ořezávátko, gumu.“Opatrně přidávám do tašky penál.

Máme všechno?

Ještě malou lékárničku, Borisek zrovna trochu pokašlává, takže radši teploměr, sirup na horečku (ještě jí za dobu pobytu u mě neměl, ale co kdyby), na kašel, proti kašli, budeme u lesa, takže i náplast se hodí, desinfekci. Jé, ještě polštářky na spaní, každý jsme zvyklý na svůj. A nesmím zapomenout na plavky, co když bude příležitost. No, do Jizery se asi koupat nepůjdeme, lyžařské vleky v okolí jsou vypnuté teprve pár dní, tak snad abychom vzali spíš oteplovačky a sněhule. Ale ne, jedeme do jara. Ale jedny teplé botičky pro jistotu ještě přibalím. Borisek je zvyklý spát v hnízdečku, tak to vezmu také s sebou, do auta se přeci vejde. Jé a ještě kolo, to se mu tam bude hodit. Vždyť jedeme autem.

Autosedačka je tam už připravená, dálniční známku také máme nalepenou, tak nic nebrání k odjezdu. Nezapomenout na adresu, navigaci, nabíječku na telefon, zkontrolovat doklady. Odpoledne ještě zdobíme spolu s Boriskem jedno jeho tričko, zároveň mu píšu jeho jméno na obě strany trika, aby se nemusel stále všem představovat. Ve čtvrtek večer přijíždí dcera z tréninku a hned mi hlásí – „mami, nějak špatně Ti svítí jedno světlo“. Proč zrovna teď?  Ještě dopoledne jsem to kontrolovala a bylo v pořádku. Světla svítila, stěrače stíraly. No, takže ráno ještě do servisu, je kousek, vím přesně kam zajedu. Kluci ochotní, Ti mě ve štychu nenechají. Pneumatiku zvládám sama, ale k přístupu ke světlům jsem stále nenašla ten správný grif.

V pátek dopoledne já ještě jdu doručovat letáky, Borisek je ve školce. Po obědě vyzvedávám Boriska a vyrážíme na cestu. Před námi 100 km do cíle, předpokládám, že Borisek usne hned po odjezdu, je zvyklý každý den tak hodinu a půl až dvě hodiny spát, tak doufám, že se vzbudí až na místě. Nemám vůbec zkušenost s ním a takto dlouhou cestou.

Jak probíhal pobyt od pátku do neděle, jestli jsme měli všechno nebo něco ještě zapomněli doma 😊 se dozvíte zase příště.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě