Příběh pěstounky Martiny – 44. díl – táta a krevní testy

Pěstounka Martina

Před 3 týdny proběhl soud, kam měl táta Boriska donést krevní testy, že není uživatelem návykových látek. Ty tenkrát podle jeho slov „nestihl vyřídit“. Předpokládám, že na ně tedy půjde co nejdřív, protože jakmile je dodá, Borisek bude moct za ním chodit i na dva až tři dny, včetně přespávání.

Odkládání testu

Hned první víkend po soudu, když si táta přichází pro Boriska mi hlásí, že si uvědomuje, že to u soudu trochu pokazil. Ale počítá s tím, že na testy brzy dojde. Brzy dojde? On tam ještě nebyl??? Dobrá, je to jeho věc, já mu do toho nemluvím, jen naslouchám.

Další týden, když si táta Boriska zase vyzvedává, tak čekám, jestli mi třeba sám neřekne, že už na testech byl. Nechci se mu nějak připomínat, má to být jeho aktivita a v jeho zájmu, když si o Boriska žádá do své péče. Sice o testech mluví, ale k mému překvapení ne tak, že by na nich byl. Je neděle a sám říká, že na ně půjde následující den, v pondělí. Z jeho slov vím, že trvají 10 dní, tak si do kalendáře zapisuji, kdy bude mít asi výsledky hotové.

Otázka ceny

Uplynul zase týden, táta si přichází pro Boriska a jako kdyby věděl, že na tu zprávu čekám, tak sám hlásí – „bohužel, na testy jsem chtěl dojít, ale tam co jsem myslel je už nedělají. Ve druhé nemocnici, o které vím, je dělají, ale stojí 1000 Kč, tak to je moc drahé, nikdo mi to neproplatí, a tak tam jsem ani nejel. Ale vím ještě o jednom odběrovém místě, tam je dělají na počkání“. Vážně? Nechápu víc věcí, například tu cenu. Opravdu mu Borisek nestojí za to, aby si nechal udělat za 1000 Kč testy? Vím, že je to dost peněz, ale přeci to dělá proto, aby Boriska převzal do své péče. A pokud ví o místě, kde se to dělá na počkání, tak proč tam nešel těsně před tím soudem? Hlavou se mi honí víc myšlenek, třeba důvody, proč dosud na testy nešel. Je v tom opravdu jen ta finanční částka, nebo jiný důvod?

Doma vyhledávám laboratoř, kterou mi otec nahlásil, jako že se tam dělají testy na počkání. Asi jeden z nás má špatné informace, protože i na internetu jsou pokyny, že testy jsou hotové většinou do týdne a cena je 1000 Kč. Tak můžu čekat příští týden opět nějakou historku o tom, proč to zase nevyšlo. Za 6 týdnů už bude další soudní stání, a to už má mít Borisek za sebou několik „spacích“ víkendů s tátou.

Kdo má zájem?

Snažím se úplně do celého procesu nepřipouštět vlastní úsudek, ale je jasné, že občas – v překladu denně – myšlenka sjede na to, kdo vlastně o Boriska má zájem. Do toho i sám táta sdělil, že se domluvil s prarodiči z maminčiny strany, kteří mají podanou žádost o Boriska, že by souhlasil s tím, aby Borisek přešel do jejich péče a následně až by měl upravené podmínky, tak by ho do péče převzal znovu on.

Takže jak tohle všechno nakonec dopadne, je stále ve hvězdách.

Pro představu uvádím tabulku prokazatelnosti/detekovatelnosti drog:

Droga / Moč / Pot, sliny / Krev / Poznámky

THC (marihuana) / 1-30 dní max do 14 dní / max do 14 dní dle intenzity užívání, z moči při občasném užívání se testy negativizují do 14 dnů / detekce z krve při občasném užívání do 10 dnů / Po velmi intenzivním a dlouhodobém užívání můžou být testy pozitivní i déle než měsíc.

pervitin / 3-21 dní / 1-3 dny / 1-3 dny / dle intenzity užívání, z moči při občasném užívání se testy negativizují do 7 dnů

MDMA (extáze) / max 14 dní / 24 h / 24 h dle intenzity užívání / z moči při občasném užívání se testy negativizují do 7 dnů

Kokain / 12-24 h / do 24 h / do 24 h

Heroin / 2-3 dny / 1-2 dny / 1-2 dny

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě