Příběh pěstounky Martiny – 53. díl – kam pojedeme?

Pěstounka Martina

Hned jak jsme se dozvěděli, že Borisek s námi ještě několik měsíců zůstane, podala jsem spolu s tátou žádost o pas, po několika dnech jsem si ho i vyzvedla. Mezi tím jsme vybírali dovolenou.

Kam k moři?

Kam to bude letos? Už předem jsme měli vybráno, že pěkná dovolená by mohla být v Egyptě. No, dá se tam vůbec přežít v srpnu? Ale snad ano, vždyť tam létá několik letadel z České republiky za týden. Tak snad i my to tam zvládneme. Přeci jenom v rozpáleném betonovém sídlišti je 40°C jiných než u moře. Jednu takovou príma dovolenou už jsme absolvovali před 8 lety, v té době v sestavě já s mladšími dětmi, kterým bylo 10 a 11 let. Ale bude to i pro 3,5 letého skřítka? Ještě zvažujeme změnu destinace, možná Turecko, nebo Tunisko. V Tunisku jsme byli loni s Adélkou, Turecko vyšlo o dost dráž, takže zůstáváme u hledání v Egyptě.

Bez čeho se neobejdeme

Co hledáme? Určitě hotel na pláži, protože to bývají rozsáhlé komplexy, a i když je napsáno „na pláži“, tak to klidně pár desítek metrů. Určitě hledáme takový hotel, který bude blízko letiště, protože po 4,5 hodinách letu už opravdu nechceme cestovat déle než půl hodiny autobusem, co kdyby byl neklimatizovaný. Hotel by měl mít alespoň 4 hvězdičky, bazén, dětské brodítko – přeci jenom Borisek ještě neměří ani metr, takže to co je brodítko s půl metrem vody, je jemu někam po prsa 😊 Byly by super nějaké dětské klouzačky, nějaké hřiště.

Dcera hledala hotel, kde budou tobogány i pro dospělé, možnost šnorchlování, když už bude v Egyptě, WIFI alespoň trochu v dosahu 😊 , protože je důležité ukázat alespoň pár fotek přátelům, asi 30 x pláž, 20x bazén, 20x večerní město – no mladší generace určitě důležitost WIFI chápe 😊 . Budeme rádi za animační programy – místní klimatizované vybavené herny bývají velkým přínosem pro chvilkové zabavení. Já hledala nabídku allinclusive – nevím  co tam bude Boriskovi chutnat, ale věřím, že si určitě vybere, nabídku nápojů, zmrzlin, ledničku na pokoji. Také nás zajímala možnost výletů, jako je nějaký lodní se šnorchlováním – mimochodem, myslíte že Borisek pochopí, jak se šnorchluje? Dceru lákají čtyřkolky a potápění, mě Luxor. I cena je důležitá, takže oznamuji, že s cenou se musíme všichni, tj. dva dospělí a Borisek, vejít do 45 tisíc. Najednou máme o polovinu hotelů ve výběru míň než před půl hodinou.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Výběr hotelu

Po delším vybírání jsme našli 5 hotelů, které by vyhovovaly našim představám. To už se do výběru zapojil svými komentáři i syn, který má dovolenou v Egyptě zajištěnou už půl roku dopředu, pojede se svou přítelkyní a její babičkou. Ale oni mají vybrané letovisko Marsa Alam, my Hurghadu. Bylo by super, když bychom letěli ve stejný den, protože to tak nějak vychází.

Porovnáváme ceny, vyřazujeme CK, se kterými jet nechceme, necháváme ty, se kterými by to šlo. Nakonec volba padá na EXIMtours. Jedu objednat zájezd, na internetu to vypadá, že nám stejný termín vyjde. Na místě zjišťuji, že nevyjde. Syn poletí o den dřív, také se o den dřív vrací. Obě rodiny to máme na 11 nocí, 12 dní. Nevadí, pošleme ho jako předvoj a bude první den podávat podrobné informace, jak je na místě. To, že horko, psát nemusí 😊 .

Vybráno

Tři hotely jsou obsazené, i když na internetu se nabídka tvářila jako aktuálně volná. Nevadí, mám ještě další hotely. Vybírám už jenom ze dvou a vyhrává Seagull Resort **** v Hurghadě. Odpovídá všem našim představám o letošní dovolené. Rezervuji, platím. Ještě mě pracovnice upozorňuje, že protože je to nabídka na Last minute, je možné, že ještě přijde z hotelu oznámení, že už volné místo není.  Ale slibuje, že mi dá hned vědět, ať víme nebo máme čas se rozhodnout. Čas odletu dostanu až za pár dní, ale zatím to vypadá na noční přelety.

Za dva dny přichází mail, že místo v hotelu máme rezervované, letenky také. Překvapuje mě informace, že v letadle již není podáváno žádné občerstvení a v případě zájmu, si ho můžeme připlatit. To ještě loni jsme občerstvení v letadle s Adélkou měli. Cena je za 1x kompletní teplé jídlo a 1x nealko nápoj 350 Kč. To mi přijde docela dost, takže občerstvení si neobjednávám, vezmu něco s sebou a určitě to zvládneme. Možná se nakonec ten noční let bude hodit.

Ještě zvažuji, jestli Boriskovi vzít kočárek – golfové hole na cestu a výlety. Celou dobu, co je u nás, tak je nepoužíval, ale doma jedny mám. Možná to bude rozhodnutí na poslední chvíli, až uvidím, kolik vlastně zavazadel máme.

Občas se lidé ptají, jestli když beru dítě v přechodné pěstounské péči na dovolenou, tak mu jí někdo platí. Ne, opravdu neplatí. Pokud pobyt dítka u nás vyjde na léto, ráda s ním na dovolenou odjedu. Přínos to má jak pro něj – nové zážitky, zdravotní přínos, ale i pro nás. Sama jsem astmatik a díky každoročnímu pobytu u moře se astma daří držet pod kontrolou, často dokonce bez léků (moje alergoložka promine 😊)

PS: příště napíšu, jak se balíme

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě