Příběh pěstounky Martiny – 54. díl – balíme

Pěstounka Martina

Borisek už ví, že pojedeme na „výlet“, ale je potřeba vše sbalit. Dcera bude mít svůj kufr, to je jasné, a ještě možná bude mít problém se vejít do povolených 15 kg. Ovšem co tam na letní dovolenou veze, to je mi záhadou.

Balíme kufry

A já s Boriskem bychom se mohli vejít do jednoho zavazadla. Vytahuji ze sklepa kufr, do kterého by se v pohodě vešel i Borisek, kdysi dávno jsem v něm jezdila sbalená já a 3 děti. Tam se musíme vejít. Borisek mi okamžitě mění plány, protože velmi rezolutně oznamuje, že toto je kufr pro něj a já si mám najít „inej“. Vysvětluji, ukazuji. Vždyť do tohoto bych sbalila všechno jeho oblečení včetně zimního, a ještě by mi zbylo místo na hračky. Ukazuji, že půlka kufru pro mě, půlka pro Boriska. Jasným vrtěním hlavičkou mi dává pokyn, že takhle tedy ne. Táhne krabici s hračkami a přehazuje do kufru. „Vejde, včechno. Teta s Anou o kuflu.“ To je hezký, že se Ti to tam všechno vejde, ale tolik hraček nepotřebuješ. Tam také budou hračky. „Počebuju.“

Dcera se tomu ohromně směje, ale zároveň mi odmítá přenechat ve svém kufru, byť jediné volné kilo. Nevadí, vymyslíme to jinak. „Borisku pojď, půjdeme hledat jiný kufr.“ „Vetší???“ Ne, větší už opravdu nemáme a nejsem si jistá, jestli se vůbec vyrábí. Po přerovnání celého sklepa, vyndání dvou jiných kufrů Borisek důkladně oba porovnává. „Ten je malej. Neci! Já počebujuvelkééééjkufl.“ „Velkej by nám na letišti nevzali, vezmeme si dva malé, ale bude mít každý svůj.“ Po chvilce rozvažování Borisek souhlasí. Hurá, první krok za námi, máme kufry.

Pronajmu místo

Balím podle seznamu, který vím, že už asi 20 let funguje. Ze skříně se postupně do kufru přesunují plavky pro Boriska, tepláčky – jsou vážně do Egypta nutné 😊 ? Balím i trika jak opalovací, tak klasická, jedno triko do vody, pyžamko. Borisek okem odborným kontroluje, kolik místa mu zbývá na hračky. Nebojte, stále víc než polovina kufru. Ještě klobouček, nějaké slipy – stejně v nich bude minimálně, protože většinou předpokládám, že bude mít na sobě plavky, kraťasy. Nedávno jsme koupili boty do vody, náhradní crocsy. Není zaplněna ani půlka kufru, ale Borisek statečně hlásí, že „stačí“. Mám všechno, hygienu, krémy a podobné nezbytnosti sbalím k sobě. Stejně nevím, co bych tam všechno měla. Nepotřebuje někdo přidat ke mně svých pár kilo do zavazadlového prostoru? Výhodně pronajmu 😊

Každý svůj kufr a hotovo

Borisek mezi tím balí své důležitosti – hračky na písek – kačenky a lodě do vody – míčky – nafukovací balonky. Po chvíli uznal, že má ještě trochu místa, tak začal hledat, čím ho zaplnit. Přivlekl ploutve do vody (velikosti 44), které si koupil syn i s brýlemi a šnorchlem. Naštěstí se mu nepodařilo je nacpat do kufru, tak uznal, že je nepotřebuje a zase je odnesl. Nakonec zbývající místo vyplnil ještě ručník a já přihodila ještě pár mini-triček. Budou se hodit, opravdu se nechystám na dovolené prát a spotřebu máme 2 trička denně.

Přemýšlím, že bych se možná do Boriskovo kufru stále ještě se svým oblečením i já vešla – kolik místa zaberou dvoje šaty a jedny plavky? Nápad dobrý, ale Borisek je rozhodnutý, že prostě bude mít každý svůj kufr a hotovo. Snažím se mu ukázat, že se k němu moje věci vejdou, ale statečně je přehazuje do mého kufru. Nevadí, takže každý svůj kufr. Kdy jsem měla naposledy takovýto přepych, že bych měla kufr jen pro sebe? Balím lékárničku, kolíčky na prádlo, provázek, redukce na zásuvky a další věci.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Máme sbaleno

Už jenom sbalit rovnou tašku na pláž, tu dáme navrch kufru, abychom po příjezdu opravdu mohli jenom vzít tašku a jít. Nevím, jestli brzy ráno budou mít pro nás připravený pokoj, nebo jestli se budeme muset na pár hodin uložit na pláži a přijít až později. Dobrá představa, uložit se na pláži. Ale předpokládám, že ten, kdo bude mít nejvíc elánu bude i po nočním letu právě Borisek, takže budu muset fungovat opravdu okamžitě, na 100%.

Ještě příruční tašku, foťák, náhradní oblečení pro všechny pro případ nehody, pasy, peníze, kapesníčky. Jejda, vždyť mám příruční tašku skoro stejně těžkou jako kufr. Takže všechno ven a znova. Větší kousky oblečení vyměňuji za menší, lehčí. Balím i kapsičky s přesnídávkou, croassanty, kdyby nás přeci jen přepadl nějaký noční hlad. A bonbony pro všechny, když se nedává jídlo, tak nevím, jestli se budou dávat při přistání ještě bonbony. Kdyby ne, tak mám s sebou.

Máme sbaleno a za pár dní odjezd. Věřím, že jsme nic nezapomněli, ale kdyby přeci jen, tak všechno jde dokoupit na místě. Důležité jsou pouze pasy, letenky a peníze. Jo a dítě, nezapomenout doma při odjezdu Boriska😊 .

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě