Příběh pěstounky Martiny – 59. díl – Borisek odlétá

Pěstounka Martina

Máme všechno sbaleno a v noci nás čeká odlet na dovolenou do Egypta. To vidím jako jediné úskalí. Ale čas letu si nevybíráme, navíc jedeme 2 dospělé osoby, to přeci zvládneme.

Letiště

Večer už Boriska neukládám a čekáme na odjezd. Boriskovi připínám na ručku ztracenku – náramek s jeho jménem, mým jménem, telefonním číslem, číslem letu a cílovým letištěm. Ve 22 hodin přijíždí náš taxík a jedeme na letiště. Borisek cestou usíná. Po příjezdu na letiště ho budím, okamžitě se probírá a vypadá, že je už dostatečně vyspaný, snad až do rána. Jdeme se hned odbavit, je možnost přednostního odbavení pro rodiny s dětmi, rádi toho využíváme. Předáváme 3 kufry, můj o váze 10 kg, Boriska 6 kg a dcery 17 kg. Věci má ve stylu dvě šňůrky s kapesníčkem, to přeci nemůže vážit tolik 😊 Máme ještě dost času, takže na hodinku jdeme do KFC. Borisek tu uzobává hranolky a hraje si.

Zábava s vozíčkem

Pak procházíme s batůžky první letištní kontrolou. Tam si půjčuji kočárko-vozíček pro Boriska a ten má zábavu na celou další dobu. Je po půlnoci a Borisek vůbec nevypadá, že by se mu chtělo spát. Procházíme další kontrolou. Mám s sebou kapsičky s přesnídávkou a jednu stále uzavřenou ½ litrovou láhev s pitím. Musím to sice vyložit na pás, ale bez problémů mi to nechávají. Mám s sebou podepsaný souhlas od rodičů, že souhlasí s vycestováním Boriska s ověřenými podpisy, navíc rozhodnutí soudu o svěření do mé péče, jak v originále, tak přeložené do angličtiny. Zatím to nikoho nezajímalo, ale já jsem klidná, že máme vše, co potřebujeme.

Prospaný let

Kolem třičtvrtě na jednu nastupujeme do letadla Airbus A321. Borisek se zabavuje zkoumáním pásu a letových instrukcí. Chvilku po vzletu usíná. Pokládám mu mírně sedačku a krásně celou dobu spí. Někteří cestující dostávají objednané jídlo, já to ale nedoplácela, tak nedostáváme. Pokud bych měla zájem o teplé jídlo, tak nejlevněji vyšlo půl kilogramu řízků s přílohou – okurka, rajče, chléb za 300 Kč. Asi v polovině letu přichází letuška s nabídkou neperlivé vody, která je zdarma. Borisek stále spí, nebudím ho. Mám v paměti ještě dobu, kdy se před přistáním rozdávali bonbonky, nyní už ne.

Hotel a moře

V 5 hodin přistáváme v Hurghadě, vidíme východ slunce. Borisek se okamžitě probírá, je čilý a sleduje cvrkot na letišti. Vyzvedáváme si kufry, přecházíme k autobusům a jedeme do hotelu. Tady vyplňujeme ubytovací karty a dostáváme náramky na ruku. Boriskovi vyměňuji ztracenkový náramek za hotelový a jdeme snídat. Je půl 7. Vyzvedáváme z jednoho kufru sbalenou tašku a jdeme k bazénům.

Po 3 dotazech, v 11 hodin, ve 12 hodin a ve 13 hodin, v té době už i po obědě, dostáváme kartu od pokoje a jdeme se ubytovat. Borisek okamžitě usíná. V 15 hodin vstává a jdeme k moři. Borisek velmi rychle zjišťuje, že voda v moři je slaná a štípou z ní oči. Tady jsme až do 19 hodin, kdy je večeře. Kolem 21 hodiny všichni usínáme.

Byl to náročný den, ale na první pohled se nám tu moc líbí a věřím, že celý pobyt proběhne bez problémů a všichni budeme mít na co vzpomínat.

Sdílejte

Zapomenuté heslo

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě