Příběh pěstounky Martiny – 60. díl – Borisek v Luxoru

Pěstounka Martina

Během pobytu jsme si naplánovali několik výletů. Objednali jsme si je přes „výlety z Hurghady“, kterou jako poskytovatele zájezdu můžu jen doporučit. Velmi se mi u nich líbil menší počet lidí, zajištění česky mluvícího průvodce i cena, které byla mnohem nižší, než přes cestovní kancelář.

Prvním výletem byl Luxor, druhým Dolphin House, třetím čtyřkolkami do pouště a posledním potápění.

Luxor

Vstáváme v půl 5 ráno. Cena vychází na 65 USD na osobu, Borisek jede zdarma. Na recepci si vyzvedáváme balíčky, objednané večer před odjezdem. Pro každého máme na celý den 3 litry vody. Cesta do Luxoru trvá 4,5 hodiny mikrobusem, který nás vyzvedává u hotelu. Borisek je celou cestu vzhůru, řidič mu pouští kreslené pohádky na DVD.

První zastávka je v Karnaku. Čeká nás tu průvodce, který bude s námi celý den. Procházíme kolem starodávných sloupů a dozvídáme se část historie Karnaku. Borisek si tu hraje s písečkem na zemi a okukuje „pomalované“ sloupy. Moc ho baví obíhat kolem sochy Scarabea, která mu splní přání, když jej 3x oběhne. Obíhal asi 10x 😊 . Já s ním 3x a měla jsem jedno velké přání pro něj. Prozrazovat jej nebudu, protože přání má zůstat skryto. Ale všichni jistě tušíte, co jsem si tak moc pro Boriska přála.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Před polednem pokračujeme dál, do papyrusové dílny. Vidíme výrobu papyrusových obrazů a máme možnost si nakoupit. Dostáváme chladný ibiškový čaj, který je opravdu osvěžující. Boriska velmi zajímá roztloukání papyrusových stonků.

Za hodinku jedeme dál, z přístaviště loďkou po Nilu na banánový ostrov, kde vidíme malé banánovníky s trsy banánů, v klecích opičky, holuby, kanárky a krokodýly. Po prohlídce plujeme zase zpět, dostáváme ovoce na občerstvení – banány, víno, datle, mango. Banánový ostrov se platil zvlášť, cena 15 USD na osobu, Borisek zdarma.

Po vystoupení z loďky jdeme do restaurace na oběd, který máme v ceně. Máme na výběr z několika jídel. Akorát nápoje nejsou v ceně, ale to nám nevadí.

Kolem 14 hodiny jedeme k Memnonovým kolosům, všichni fotíme a za chvilku pokračujeme dál, k Alabastrové dílně. Vidíme ruční výrobu alabastrových váz a sošek. Je tu všude spousta prachu. Opět máme možnost nákupu. Borisek si tu hraje se zbytky alabastrových kamínků, v obchodě se obávám, aby něco neshodil. Vše ho zajímá, prodejci se nám nadšeně věnují a Boriskovi stále nabízí alabastrové sošky, já vytrvale odmítám. Borisek se po chvíli učí mávat prstíkem a dělá „ne nene“. Dostáváme znovu nabídnutý ibiškový čaj. Borisek se na něj vrhá s obrovskou chutí.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Dál jdeme ke chrámu královny Hatšepsut. Kousek nás odváží vláček, pak stoupáme 90 schodů a prohlížíme si vše, co chrám nabízí. Po prohlídce nás vláček opět sveze zpátky k východu a my pokračujeme k poslední zastávce. Borisek začíná být unavený a já ho chvílemi poponáším.

Poslední zastávkou jsou hrobky. Tady nás také kousek veze vláček a kus chodíme sami. Boriska už nosím, protože ho bolí nožičky. Je zajímavé, že jakmile se někde zastavíme, okamžitě ho nožičky přestávají bolet a běhá kolem nás. Do 2 hrobek se jde podívat s námi, do jedné, i podle průvodce velmi náročné na chození, s Boriskem nejdu.

V 17 hodin se loučíme a mikrobus nás odváží zpět do Hurghady. Borisek brzy po odjezdu usíná a spí až k hotelu, kam přijíždíme ve 21 hodin. Stíháme ještě večeři. Voda nám vyšla úplně přesně, zbyl asi půl litr. Máme spoustu zážitků a fotek. Jsem moc ráda, že Borisek Luxor absolvoval tak pěkně, o výletu vypráví a moc se mu líbil.

O dalších výletech se dozvíte zase příště.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě