Příběh pěstounky Martiny – 61. díl – Borisek a lodní výlety

Pěstounka Martina

Během dovolené jsme měli naplánované dva lodní výlety. Jeden Dolphin house, to je lodní výlet, kdy loď pluje do místa častého výskytu delfínů a druhý přímo na potápění.

Lodí na delfíny

Na Dolphin house jsme vyjížděli v 8.30 od hotelu, v 9 hodin odplouvala loď z přístavu. Asi po půl hodně plavby, kdy jeden z plavčíků lodi úžasně pískal a volal tak delfíny, se nám podařilo jich několik velmi blízko zahlédnout. Několik lidí, včetně mé dcery bylo připraveno na pokyn naskákat do moře a pokusit se je zahlédnout víc zblízka, pod vodou. Já s Boriskem zůstávala na lodi. Na pokyn skákali tedy  s brýlemi, šnorchly a ploutvemi do vody. Ale tato skupina delfínů se nechtěla nechat okukovat, takže pod vodou skupinka neviděla nic. Znovu na loď a plavba pokračovala. Na třetí pokus se skupině podařilo setkat s delfíny a chvilku s nimi plavat pod vodou. Pro mou dceru to byl velký zážitek.

Pak jsme pluli dál, na šnorchlovací zastávky. Tam jsem skákala do vody i já s Boriskem, oba s vestou, někdy zase jen já s vestou a Borisek s kruhem. Druhá zastávka byla velmi blízko korálu, takže i já měla možnost si s Boriskem za ruku prohlédnout barevné rybky, ale i spoustu ježků a korály. Po druhé zastávce proběhl oběd na lodi – rýže, těstoviny, zelenina, maso. I Borisek si pochutnával. Před koncem plavby byla ještě jedna zastávka a kdo chtěl, mohl se svézt na nafukovacím banánu. S některými skupinkami to byla adrenalinová jízda, kdy se těsně před konečným dojezdem banán překlápí. I Borisek si chtěl jízdu vyzkoušet, tak šel s mou dcerou, na klidnou projížďku a když přijeli zpátky, tak měl obrovskou radost z toho, že byl šikovný a s ním se banán nepřeklopil 😊 Jízda samozřejmě byla hodně uzpůsobena tomu, že je Borisek na banánu.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Kolem 15.30 jsme dopluli zpět do přístavu, mikrobus nás rozvezl zpět do hotelů. A protože Borisek měl pocit, že je ještě málo rozmáčený, tak šel na poslední dvě hodiny ještě do bazénu.  Cena za výlet byla 25 USD za osobu, Borisek zdarma.

Potápění

Druhý lodní výlet s potápěním probíhal velmi podobně, tj. v 8.30 vyzvednutí před hotelem, v 9 hodin odplouvala loď. Cestou nám instruktor vysvětlil vše potřebné, jak bude den probíhat, jak se chovat při potápění, jak vyrovnávat tlak v uších, jak dostat pod vodou vodu z brýlí… Cesta vedla kolem Dolphin house, i se nám podařilo několik skupin delfínů zahlédnout a dvakrát dcera se skupinou byla ve vodě a delfíny viděla pod hladinou. Na další zastávce jsme si oblékli neoprenový oblek, postupně i brýle, ploutve, kyslíkovou láhev. Ještě jsem dostala olověné závaží kolem pasu, ve stylu „čím těžší člověk, tím víc závaží dostane“. Borisek, když nás viděl, připravené k sestupu do vody, tak se strašně smál a říkal, že jsme „bubáci“. Také chtěl být za bubáka, ale to jsem mu opravdu splnit nedokázala.

Napřed se potápěla dcera, já jsem (bez výstroje) šnorchlovala s Boriskem u lodi. Když se dcera po půl hodině vynořila, převzala si Boriska a do 10 metrů hloubky jsem se potopila zase já. Když se potopila postupně celá skupina, odpluli jsme kousek dál a potápěli jsme se ještě jednou. Byl to nádherný zážitek, barevné korály od modrých, po růžové, žluté, hejna různě barevných rybek. Pouze jednou, a to, když mi potápěč ukazoval velkou murénu, která na nás cenila ostré zuby, jsem z ní neměla úplně dobrý pocit. Jistotu jsem měla právě ve skvělém potápěči, kterému jsem naprosto důvěřovala.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Po potápění nás čekal ještě oběd, po doplutí k přístavu zase jízda na banánu, na kterou se Borisek moc těšil. Stále se chlubí tím, jak je šikovný a z banánu nespadne. Cena za výlet s potápěním byla 30 USD za osobu, Borisek zdarma. Zpátky na hotel jsme přijeli kolem 17. hodiny.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě